Hajduk pobjedom pokazao da će namučiti Rijeku

Nedjelja, 30. travnja 2017. 17:16 Napisao/la  SC

Utakmica 31. kola: Istra 1961 - Hajduk 0:2.

Izgleda će Hajduk biti najteži protivnik Rijeke u završnici prvenstva.

Rijeka u idućem kolu igra protiv Lokomotive u Zagrebu, a onda u 33. kolu igra na Rujevici protiv Hajduka, koji je u 31. kolu pobijedio Istru 1961 u Puli rezultatom 2:0.

Splićani su u posljednjih pet utakmica osvojili 13 bodova, u Puli su bodove osvojili pogocima u prvom poluvremenu.

U 19. minuti Futacs je proigrao Ercega, koji je izašao pred Ivušića i zatresao mrežu - 0:1.

U 32. minuti Futacs je ostao sma na 7 metara nakon ubačaja s desne strane, imao je dovoljno vremena primirit loptu i pogoditi za 0:2.

Puljani su nekoliko puta izgledali opasno u završnici,  u 23. minuti Gržan je neočekivano izašao sam na Stipicu, ali je vratar Hajduka uspio obraniti.

U nastavku je Hajduk nastavio igrati poduzetno, opet su prilike imali Futacs (56) i Erceg (57), Savvas  je snažnim volej-udarcem zatresao gredu...

U 75. minuti  Futacs je bio vrlo blizu pogotka udarcem s 15 metara.

Domaća momčad bila je podređenom položaju, u 81. minuti Solomon je imao priliku umanjiti poraz.

U sudačkoj nadoknadi pocrvenio je Terziev, koji je neoprezno startao na Miloša.

ISTRA 1961: Ivušić, Miloš, Žižić, Mitrevski, Pavić, Puclin, Paracki, Gržan, Urošević (od 68. Roce), Burić (od 60. Ljubanović), Solomon (od 86. Kitanovski)

HAJDUK: Stipica, Tudor, Terziev, Memolla, Nižić, Hamza (od 77. Bašić), Jefferson, Savvas, Vlašić (od 86. Ohandza), Erceg (od 66. Kožulj), Futacs.

Utakmica 31. kola: Istra 1961 - Hajduk 0:2 (Erceg 19,  Futacs 32)