MAXtv Prva liga: Hajduk nadigrao Lokomotivu, Mezga dvostruki strijelac u najboljem poluvremenu

Srijeda, 29. travnja 2015. 23:20 Napisao/la  Ivan Jelić

Utakmica 31. kola: Hajduk - Lokomotiva 2:1

MAXtv Prva liga - 31. kolo

HAJDUK – LOKOMOTIVA 2:1

Gradski stadion u Poljudu. Gledatelja 5000.

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar) 6,5

Strijelci: 1:0 Mezga (11), 2:0 Mezga (28), 2:1 Andrijašević (48)

Žuti kartoni: Jozinović, Gotal (Hajduk), Marić (Lokomotiva)

HAJDUK: Kalinić 6, Mikanović 6,5, Maloča 6,5, Milović 6, Jozinović 6, Tudor 6,5 (od 62. Juranović 6), Caktaš 6, Mezga 7,5, Sušić 6, Vlašić 6,5 (od 86. Vuković -), Maglica 5,5 (od 77. Gotal 5)

LOKOMOTIVA: Sluga 6, Bartolec 5,5, Mrčela 5, Prenga 5 (od 84. Ceraj -), Bručić 6, Šovšić 6,5, Leko 6, Andrijašević 6,5, Gržan 5 (od 45. Doležal 6), Rukavina (od 60. Marić 6), Kolar 5,5.

Hajduk je pobjedom nad Lokomotivom preskočio drugu momčad Dinama i sada su bijeli na trećem, a lokosi na četvrtom mjestu. Splićani su odigrali najbolje prvo poluvrijeme u dosadašnjem tijeku sezone.

Poveli su golom Mezge u 11. minuti, koji na ubačaj Mikanovića sa desnog boka sa nekih 15-16 metara pucao i pogodilo lijevi donji kut gola Sluge. Domaćini su svoju prednost povećali u 28. minuti, ponovno je strijelac bio Mezga, ovog puta ga je idealno uposlio Tudor.

Početkom drugog dijela gosti su smanjili golom bivšeg hajdukovca Andrijaševića, koji je nakon kornera Šovšića u 48. minuti glavom postigao pogodak. U završnici susreta Andrijašević je mogao donijeti poravnanje rezultata, no njegov udarac Maloča je odbio u korner.

U istoj minuti Gotal je sam izašao pred Slugu, pucao je slabo, gostujući čuvar mreže obranio je njegov udarac.

- Hajduku je pripalo prvo nama drugo poluvrijeme. Imali smo nekoliko prigoda da zatresemo mrežu domaćina, osvojimo bod, kazao je trener Tomislav Ivković, a na upit da li želi da Lokomotiva izbori plasman u Europsku ligu, pomalo je ljutito uzvratio:

- Što vi mislite da mi igramo samo da igramo!

- Zasluženo smo pobijedili, odigrali smo prvo poluvrijeme upravo onako kako bi to poželio svaki trener, kazao je trener Hajduka Hari Vukas.