Prva HNL: Hajduk uoči utakmice protiv Rijeke doživio težak poraz u Puli

Nedjelja, 29. siječnja 2023. 19:10 Napisao/la  SC

Ante Erceg dvostruki strijelac za Istru 1961, koja je nadigrala Hajduk u svemu bitnom u nogometu

Hajduk je uoči utakmice protiv Rijeke doživio težak poraz u Puli, bivši igrač Hajduka Ante Erceg predvodio je Istru 1961 u najvećoj pobjedi (3:0) protiv Hajduka otkada je HNL-a.

Erceg je bio dvostruki strijelac u utakmici tijekom koje je Istra 1961 nadigrala Hajduk u svemu bitnom u nogometu!

Nije to bila utakmica u kojoj je Istra 1961 izbjegavala nadigravanje kroz posjed lopte i čekala na kontre, naprotiv.

Pulska je momčad djelovala vrlo dobro u posjedu lopte (na kraju 50 prema 50), nekoliko je puta organizirano Istra 1961 ušla u završnicu, Erceg je dvaput postao strijelac na kraju povezanih akcija.

U 29. minuti Vuk je slijeva gurnuo Ercega na brisani prostor, ušao je Erceg slijeva u kazneni prostor i desnom nogom poslao loptu u mrežu uz bližu vratnicu.

U prvom dijelu Hajduk je kroz klasični pritisak nakon prekida postigao dva pogotka, oba su poništena nakon intervencije VAR-a zbog zaleđa.

Hajduk je u prvom dijelu  jače pritiskao, ali je pulska obrana uspjela sačuvati vodstvo.

U drugom dijelu Istra 1961 je prepustila inicijativu Hajduku, ali se nije klasično branila, visoko je stajala pulska obrana.

U 65. minuti Galilea je nakon ubačaja iz kuta nogom skrenuo loptu u mrežu za veliko slavlje na Aldo Drosini - 2:0.

Hajduk se još više otvorio, brzo je stigla kazna.

Hujber je prošao desnom stranom, Erceg je u duelu na prvoj vratnici loptu skrenuo u mrežu - 3:0.

Do kraja utakmica Istra 1961 je bez problema sačuvala vodstvo, malo je toga vrijednog pokazala splitska momčad.

ISTRA 1961: Majkić, Marešić, Galilea, Perković, Hujber (81 Mlinar), Caseres (81 Duvnjak), Petrusenko, Kadušić (72 Marin), Vuk, Abdallahi (66 Lisica), Erceg (66 Bakrar)

HAJDUK: Sentić, Simić (86 Kalinić), Borevković, Prpić, Sahiti (86 Mikanović), Kalik (75 Benrahou), Grgić (63 Fossati), Krovinović, Melnjak, Mlakar (63 Pukštas), Livaja

Utakmica 19. kola: Istra 1961 - Hajduk 3:0 (Erceg 29, 65, Galilea 53)