Hrvatski košarkaši osvojili Istanbul i izborili kvalifikacije za OI u Parizu

Nedjelja, 20. kolovoza 2023. 20:50 Napisao/la  SC

Dario Šarić
Dario Šarić Foto: FIBA

Hrvatska košarkaška reprezentacija osvojila je predolimpijski turnir u Istanbulu pobijedivši u finalu Tursku 84:71 (24:14, 24:15, 18:26, 18:16).

Izabranici Josipa Sesara dominantno su otvorili utakmicu produživši svoj savršeni niz na devet utakmica bez poraza, od prve minute dvoboja u Istanbulu vidjelo se da momčad zna što hoće i kako to ostvariti.

Nakon prvih dviju četvrtina Hrvatska se odvojila na 19 poena prednosti, u trećoj dionici domaća momčad pokušala je uhvatiti priključak, ali u posljednjoj dionici Dario Šarić i suigrači bez problema su iskontrolirali rezultat i utakmicu priveli kraju.

Ovom pobjedom Hrvatska je ostala u igri za plasman na Olimpijske igre u Parizu, o tome će se odlučivati iduće godine na turniru u gradu domaćinu Olimpijskih igara.

Prvo ime u redovima Hrvatske bio je Dario Šarić sa 22 poena i 11 skokova, dvoznamenkasti broj ubačenih poena imali su još i Mario Hezonja (16), Jaleen Smith (14) i Goran Filipović (10 poena).

Ivica Zubac dodao je osam poena uz deset skokova.

Domaću momčad predvodio je Furkan Korkmaz sa 19 poena.

HRVATSKA - TURSKA 84:71 (24:14, 24:15, 18:26, 18:16)

TURSKA: Hazer 16, Kabaca 5, Korkmaz 19, Sipahi, Yurtseven 9, Bitim 6, Osmani 2, Sanli, Saybir, Sengun 14, Ugurlu, Ulubay.

HRVATSKA: Filipović 10, Hezonja 16, Šarić 22, Smith 14, Zubac 8, Badžim 6, M. Drežnjak, D. Drežnjak 5, Kapusta 3, Ljubičić, Perković, Prkačin.