Cedevita uvjerljivo pobijedila Cibonu u prvoj utakmici finalne serije

Srijeda, 04. lipnja 2014. 00:26 Napisao/la  SC

Prva finalna utakmica PH: Cedevita - Cibona  84:76

Cedevita je u prvoj finalnoj utakmici prvenstva Hrvatske svladala Cibonu s 84:76 i povela 1:0 u seriji do tri pobjede.

Zahvaljujući granitnoj obrani u prvih 18 minuta, što je dovelo do čak plus 24 (48:24), Cedevitaje u prvoj utakmici pobijedila Cibonu. Dario Šarićtek je utrećoj četvrtini demonstrirao svu raskoš svog talenta. Za 10 minuta zabio je 16 koševa i doveo svoju momčad do 65:60, no za više kao da nije bilo snage.

Najkorisniji igrač pobjednika bio je centar Miro Bilan(15 koševa, 10 skokova), Smith je ubacio 17 i važnu tricu za 74:64. Najvažniju tricu na utakmici, za 68:60, zabio je Suton(10 koševa) koji je u prvom poluvremenu izmorio Šarića.