JUNIORSKI SP U VATERPOLU

Hrvatska u četvrtfinalu pobijedila SAD 17:7

Petak, 07. prosinca 2012. 10:35 Napisao/la  SC

Borba za medalje počinje u subotu, Hrvatska u polufinalu igra protiv Italije od 13 sati po srednjeuropskom vremenu

HRVATSKA - SAD 17 :7  (4:0, 4:1, 3:2, 6:4)

Challenge Stadium

ČETVRTFINALE

Suci: Gabor Vogel (Mađarska), Michail Birakis (Grčka)

HRVATSKA: Marcelić, Bukić 3, Miloš, Gagulić 1, Čalić 1, Čagalj 1, Lozina 1, Buha 1, Goreta 4, Divković 2,  Bašić 1, Živković 1, Šarić 1.

SAD: Danner, Abdulhamid, Chase 2, Farmer, Fellner 1, Inoue, Irving, Stickney 1, Jarrels 1, Ramirez 1, Roberts 2, Stapleton,  Zwaneveld,  Levine.

Realizacija igrača više: Hrvatska 4/8, SAD 4/13

Peterci:  Hrvatska 1/1 SAD 0/1

Fantastičnim tempom mladi hrvatski vaterpolisti slomili su otpor Amerikanaca  Pobijedili su s ogromnih 17:7 i lakoćom izborili polufinale protiv možda i najjače reprezentacije na prvenstvu, reprezentacije Italije s kojom će odmjeriti snage u subotu od 13 sati po srednjeuropskom vremenu. Već u prvom napadu Čagalj je pogodio krasnu dijagonalu za 1:0. Potom je Divković realizirao igrača više za 2:0. Potom je Marcelić obranio peterac sa dvije ruke i dao dodatni poticaj suigračima. Na 3:0 povisio je Živković a sjajnu seriju zaključio je Antun Goreta zaboravivši na probleme sa začepljenim sinusima. Do kraja prve četvrtine gredu je pogodio Buha i na "mali odmor" otišlo se sa sjajnih 4:0.

Na početku druge četvrtine Šarić ne koristi igrača više jer njegov udarac završava u bloku, no odmah potom mladi je Šibenčanin iz lijevog kuta bombom pogodio bliži kut za 5:0. Hrvatska je odigrala sjajan presing na Amerikance koji nisu imali riješenja za obranu koju su Hrestakovi izabranici prezentirali. Prednja šrauba Andra Gagulića za 6:0 oduševila je sve gledatelje. Hrvatska dominacija bila je ogromna. Goreta bombom povisuje na 7:0 i igraju gotovo nepogrešivo. Amerikanci nakon 15 minuta realiziraju igrača više za svoj prvi pogodak a do kraja druge četvrtine Lozina bombom u bliži kut postavlja rezultat na 8:1.

U treću dionicu Amerikanci ulaze sjajnim udarcem sa osam metara Ramireza za 8:2, a odmah potom udarac Andrije Bašića sa sedam metra i Hrvatska vodi sa 9:2. Hrvoje Hrestak i dalje "druka" svoje momke, ritam ne popušta, pjeni se na sve strane, kontra, ali Luka Bukić sa svoje pozicije puca u bliži kut no Danner brani. Obrana Marcelića, udarac Buhe iz vana za 10:2. Čagalj nije uspio realizirati sjajnu kontru sa šest metara, ali niti Amerikanci ne koriste igrača više. Amerikanci ipak uspijevaju realizirati igrača više za 10:3. Do kraja treće četvrtine ostalo je 27 minuta, nakon dugog napada Goreta uplivava na dva metra i realizira za 11:3.

Početkom posljednje četvrtine Lozina zarađuje igrača više, Šarić nalazi na stativi Divkovića i prednost se penje na 12:3. Udarcem iz vana Amerikanci smanjuju na 12:4, da bi odmah zatim iz lijepo odigranog igrača više došli na 12:5. Luka Bukić 13 pogodak postiže sa igračem više i prekida seriju Amerikanaca. Ipak oni realiziraju igrača više za 13:6. Čagalj parabolom pogađa stativu a Goreta je sprema u mrežu 14:6. Iz peterca u narednom napadu Luka Bukić pogađa za 15:6, a nakon toga najljepša kontra na utakmici. Živković dodaje klupsom suigraču za dvocifrenih 16:6. Posljednji hrvatski pogodak na susretu djelo je Čalića za 17:6 na 35 sekundi prije kraja no Amerikanci su u posljednjoj sekundi postavili konačnih 17:7

-      - Čestiktke svim igračima na odličnoj igri, bili su snažni, precizni, odigrali su u velikom ritmu. Očekivali smo veći otpor Amerikanaca, ali moji momci im nisu dozvolili da razviju njihovu igru. Sad čekamo odličnu Italiju, a ja vjerujem u moje mladiće i očekujem jos jednu dobru predstavu. - rekao je nakon susreta izbornik Hrvoje Hrestak.

-       -  Dobili  smo važnu utakmicu, sad smo u krugu momčadi koje se bore za medalje i dat ćemo sve od sebe da pobijedimo Italiju u polufinalu. - rekao je kratko Luka Bukić.