JUNIORSKI SP U VATERPOLU

Hrvatska nadigrala Kolumbiju za četvrtu pobjedu

Utorak, 04. prosinca 2012. 21:40 Napisao/la  I. M.

Utakmica 4. kola skupine B: Hrvatska - Kolumbija 24:5  (7:2, 6:0, 3:1, 8:2). Hrvatski vaterpolisti su osigurali četvrtfinale i dobili dva dana odmora

HRVATSKA - KOLUMBIJA 24:5

Utakmica 4. kola skupine B: Hrvatska - Kolumbija 24:5  (7:2, 6:0, 3:1, 8:2). Challenge Stadium

Suci: Joe Peila (SAD), Wilmer Pezo (Peru)

HRVATSKA: Marcelić, Bukić, Miloš 3, Gagulić 2, Čalić 2, Čagalj 2, Lozina 3, Buha 2, Goreta 3, Divković 1, Bašić 3, Živković 1, Šarić 2.

KOLUMBIJA: Mateus, Suarez, A. Rua, Camacho 2, Padilla 1, Correa, Jaramillo, Avila, Medina 1, Velasquez 1, Gutierrez, Vargas, J. Rua.

Realizacija igrača više: Hrvatska 8 (4), Kolumbija 9 (0)

Peterci: Hrvatska -, Kolumbija 1 (-).

Mladi hrvatski vaterpolisti izuzetno su profesionalno i krajnje ozbiljno pristupili i posljednjem zadatku u skupini B Svjetskog prvenstva u Perthu, reprezentaciji Kolumbije. Susret je šraubom otvorio Marino Divković za 1:0. Na 2:0 nakon brze kontre "pliskom" je povisio Živković. Kolumbijci su na 2:1 smanjili iz peterca kojega je realizirao Steven Medina, a potom je uslijedio i najljepši pogodak na utakmici kada je kontru parabolom zaključio Buha za 3:1. Na 4:1 povisio je Andro Gagulić iz kontre bombom pod prečku, a peti i šesti pogodak Hrvatska postiže s igračem više. Najprije je Buha asistirao strijelcu Goreti a potom Bašić pogađa dijagonalu. Kolumbijci udarcem s vanjske pozicije Joymana Camacha smanjuju na 6:2 a odlični Buha postavlja konačni rezultat prve četvrtine na 7:2.

Druga četvrtina bila je četvrtina uspješnih hrvatskih kontri. Najprije je pogodio Čagalj, a odmah potom i Čalić za 9:2 a do poluvremena po dva puta precizni su bili Bašić i Miloš za ogromnih 13:2

Golijadu je dvama uzastopnim pogocima nastavio Luka Lozina najprije preciznom parabolom, a potom i bombom s desne strane za 15:2 kada je Hrvatska imala čak dva čovjeka više u bazenu. Marcelić je branio sjajno, a posebno dobar bio je sa igračem manje. Antonio Buha povisuje na 16:2, a do kraja čevrtine Kolumbija postiže i treći pogodak pa se u posljednjih osam minuta ulazi sa 16:3.

Bomba Čalića za početak posljednje četvrtine i 17:3, pa onda Marcelić brani peterac Kolumbijcima, a Čagalj pogađa za 18:3. Kolumbijci realiziraju igrača više za 18:4, a potom slijede dva uzastopna pogotka  Šarića i Hrvatska  vodi 20:4. Do kraja Goreta, Bašić i Miloš pune mrežu Kolumbijaca, koji uspijevaju smanjiti na 23:5, a Goreta postavlja konačnih 24:5.

- Do sad smo odradili sve kako treba, osobno se osjećam sve bolje, i bit ću 100% spreman za SAD ili Brazil. I ostali su napaljeni, pa sa nestrpljenjem očekujemo slijedeću utakmicu. - rekao je nakon meča Antun Goreta.

Lovre Miloš koji je u ovu pobjedu ugradio tri pogotka priznao je kako su i on i suigrači već prije ove utakmice počeli razmišljati o mogućem četvrtfinalu sa Amerikancima.

- Naravno sretni smo jer smo pobijedili u sve četiri utakmice u skupini ali jedva čekamo mogući četvrtfinalni ogled protiv Amerikanaca - rekao je Miloš.

- Još prije početka ove utakmice počeli smo se pripremati za četvrtfinale. Mislim da smo do sada odradili dobar posao i jedva čekamo susret protiv Amerikanaca. Ne želim sebe isticati jer cijela momčad postiže puno golova, i cijela momčad igra dobro. Nije važno tko postiže golove, važno je da cijela momčad igra dobro - rekao je skromno nakon utakmice Miloš

Sada slijede dva dana odmora, jedan, jer su hrvatski vaterpolisti slobodni u posljednjem petom kolu, te dodatni dan jer su prvaci skupine.A potom slijede odlučujuće utakmice. Hrvatska će u četvrtfinalu snage odmjeriti s pobjednikom utakmice SAD - Brazil koja se igra u četvrtak. Amerikanci su tradicionalno neugodni, odlični plivači i pucači, dok je Brazil pravo iznenađenje ovog  prvenstva ali objektivno u borbi za polufinale treba očekivati Amerikance.