JUNIORSKI SP RUKOMETAŠICA

Rusija zaustavila Hrvatsku u osmini finala

Ponedjeljak, 09. srpnja 2012. 08:46 Napisao/la  SC

Hrvatska - Rusija 22:26. Previše smo griješili da bismo postigli nešto više u ovoj utakmici, rekao je izbornik Nenad Šoštarić

HRVATSKA - RUSIJA 22:26 (9:12)

Dvorana Vodova. Gledatelja: 200. Suci: Grillo, Lenci (oba Argentina).

HRVATSKA: Jukić, Razum, Kapitanović, Dežić, Čović 1, Krsnik 1, Vukojević 1, Jakara, Toto 8, Debelić 1, Dragišić, Žuliček, Ježić 4, Vidak 1, Milić 6

RUSIJA: Vakhterova, Chernova 7, Sukhanova 2, Pavlova 3, Rachiteleva, Dmitrieva, Danshina, Milova 5, Mikhaylyuta, Vyakhireva, Garanina, Anoshkina, Petrova, Ikhneva, Pankovichenko 5, Chernobrovina 3

Sedmerci: Hrvatska 4 (4), Rusija 2 (2). Isključenja: Hrvatska 14, Rusija 16 minuta.

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija (1992. godište i mlađe) poražena je u osmini finala Svjetskog prvenstva u Češkoj od Rusije 22:26 te će razigravati za plasman od 9. do 16. mjesta. Hrvatska je bolje otvorila utakmicu i povela 3:1 u sedmoj minuti. No u 10. minuti je 3:3, a već sedm minuta kasnije Ruskinje su vodile 8:4. Hrvatska je do poluvremena uspjela smanjiti na tri gola zaostatka, no drugo poluvrijeme bolje otvaraju Ruskinje i u 45. minuti imaju plus pet pogodaka prednosti 22:17.

U prilično gruboj utakmici s čak 30 minuta isključenja bolje su se ipak snašle Ruskinje. Svoj 26. gol postigle su u 50. minuti, 26:19 i do kraja više nisu dale niti jedan. Hrvatska je postigla samo tri, nedovoljno za više od časnog poraza.

- Previše smo griješili da bismo postigli nešto više u ovoj utakmici. Rusija nije igrala puno bolje od nas, no previše naših grešaka nije nam dopuštalo da smanjimo zaostatak. Zbog toga najviše žalim, naravno čestitam Rusiji na prolasku među 8 najboljih na svijetu – rekao je izbornik Nenad Šoštarić.