SINKRONIZIRANO PLIVANJE

Riječankama dva zlata u kombiniranim rutinama

Petak, 14. lipnja 2013. 23:46 Napisao/la  SC

Primorje Aqua Maris osvojilo dva srebra u timu, srebro i broncu u duu, te broncu u solu.

Kadetkinje Primorja Aqua Marisa osvojile su titulu državnih prvakinja u kombiniranim rutinama na Otvorenom prvenstvu Hrvatske u sinkroniziranom plivanju na bazenu na Kantridi. Hanna Host, Petra Juranović, Matea Butorac, Emili Valenčić, Nina Rubeša, Mia Andreis, Ena Zagorac, Lea Hreljac, Ivona Stojšić, Ivana Radetić, Tihana Šabulić i Ema Nikoloski uz trenericu Mariju Đudarić činile su momčad Primorja AM.

Na prvenstvu je sudjelovalo 126 plivačica iz Hrvatske, Rusije, Mađarske i Slovenije. Prvenstvo je organizirao Hrvatski savez sinkroniziranog plivanja, a priredio Klub sinkroniziranog plivanja Primorje Aqua Maris iz Rijeke. U programu smo vidjeli 12 solo nastupa, 8 dueta, 10 kombinacija i 5 timova uz nastupe mlađih prednatjecateljica iz Primorja Aqua Marisa, a Slovenke (klub Rusalka iz Velenja) su nastupile u timu van konkurencije obzirom da im je ovo prvo međunarodno natjecanje nakon nedavnog osnivanja kluba.

Očekivano, Ruskinje su pokazale dominaciju u međunarodnoj konkurenciji što i ne čudi obzirom da je Rusije jedna od svjetskih sinkro velesila, a lijepe nastupe imale su i Mađarice. U domaćoj konkurenciji ispred konkurencije su Medveščak iz Zagreba i domaćin Primorje Aqua Maris koji su osvojili najviše medalja.