PH Juniori BK-a Sv. Jakov dominirali na juniorskom prvenstvu

Ponedjeljak, 29. kolovoza 2022. 16:55 Napisao/la  SC

Nakon osvajanja naslova momčadskih državnih prvaka, juniori Boćarskog kluba "Sveti Jakov" potvrdili su svoju kvalitetu i na pojedinačnom Prvenstvu Hrvatske održanom u Ročkom polju i Roču.

Štoviše, može se reći da su pokazali apsolutnu dominaciju u odnosu na konkurenciju s obzirom na to da su u 6 disciplina koje su igrane osvojili titulu prvaka države u svih 6 disciplina.

Tome su pridodali i 5 drugih mjesta, što znači da su "ostatku Hrvatske" prepustili svega jednu srebrnu medalju, u disciplini pojedinačno klasično.

Da bi sve završilo u velikom stilu pobrinuo se Lovro Šipek koji je u brzinskom izbijanju pogodio 45 boća od 46 izbačaja čime je postavio novi hrvatski juniorski rekord.

Najuspješniji igrač Prvenstva sa 4 zlatne i jednom brončanom medaljom je Žarko Jerčinović, koji je pojedinačne discipline igrao u dresu "Drivenika".

Od ostalih pulena trenera Vjekoslava Matetića, Filip Klarić je osvojio tri zlatne i dvije srebrne medalje, Lovro Šipek se okitio s jednom zlatnom i tri srebrne medalje, a najmlađi među njima, kadet Adrian Šipek, osvojio je dvije srebrne i jednu brončanu medalju iako je još uvijek kadetskog uzrasta (rođ.2013.).

Iz Boćarskog kluba „Vargon" medaljama su se okitili Matija Valenčić i Karlo Jakominić – 3. mjesto - par klasično, Ivan Načinović – 4. mjesto - bližanje i izbijanje u krug, a Ivan je s partnerom Karlom Vukelićem osvojio i 4.mjesto u štafetnom izbijanju.

Tako je od ukupno podijeljene 24 medalje u našu županiju pristiglo 18 medalja: 6 zlatnih, 5 srebrnih i 7 brončanih.

Pehare i medalje najboljim juniorima podijelili su predsjednik HBS-a Denis Peršić i voditelj natjecanja Čedomir Žulić.