Subota, 28. veljače 2015. 18:32 Napisao/la  SC

Susret 17. kola: Koka - Zamet 23:26 (11:14)

Sutkinje: Helena Crnojević (Zagreb) i Emina Kostecki-Radić (Kutina). Nadzornik: Predrag Krstanović (Kutina)

KOKA: Jalušić, Pavlović, El. Halili 2, Varšić, Ed. Halili, Babić 1, Vrček, Domijan 1, Dominić, Tomašek, L. Kalaus 3, Golubić, Dežić 11 (3), Kovačić 1, D. Kalaus, Zadravec 4

ZAMET: Paurević, Plahinek 4, Jerčinović, Židek, Miočinović 1, Milošević 5 (2), Toto 1, Strukar, Bunić 3, Bukvić 1, Šegota, Mičijević 8, Rajić, Masnić 1, Gugić 2

Sedmerci: Koka 5 (3) Zamet 2 (2)

Isključenja: Koka 6 minuta Zamet 12 minuta

Rukometašice Zameta upisale su novu pobjedu ove sezone, po drugi puta su u 2015. godini slavile u Varaždinu. Koka je ponovno bila neugodan suparnik, ponovno je to bila teška utakmica za odigravanje, ali rasplet je opet bio pozitivan po Riječanke. Čak sedamnaest obrana imale su vratarke Šegota i Strukar, a osam puta je zabila Ćamila Mičijevič u pbojedi 26:23.

Zamećanke se prvi put odvajaju golovima Plahinek i Milošević na 3:6 u četrnaestoj minuti. Održavale su Riječanke vodstvo do kraja poluvremena, jedino su vodstvo domaće rukometašice imale na samom početku susreta. Na predah se otišlo s tri pogotka zametske prednosti, a na prvi gol u nastavku susreta valjalo je čekati gotovo punih šest minuta. Kada se konačno počelo zabijati Riječanke odlaze na pet zgoditaka prednosti (12:17) nakon deset minuta u drugom poluvremenu. Samo pet minuta trebalo je Varaždinkama da se priključe, Domijan u 46. minuti zabija za 16:18. Zamećanke potom s dva pogotka Ćamile Mičijević i jednim Selene Milošević otklanjaju dramu (16:21). Tek su se jednom do kraja Varaždinke primakle, bilo je to na pet minuta prije kraja (21:23), no gošće u Areni nisu mogle ispustiti pobjedu.

Zamećanke su održale ritam pobjeda, iz Varaždina se vraćaju s punim plijenom. Domaćim igračicama nije pomoglo niti jedanaest golova Ivane Dežić, ali niti činjenica da su ukupno dvanaest minuta na parketu imale igračicu više.