Prva liga rukometašica: Zamećanke jedva sačuvale pobjedu protiv Sesveta

Subota, 14. ožujka 2015. 17:43 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 19. kola: Zamet - Sesvete 32:31 (18:16). Zamećanke su susret držale pod kontrolom sve do posljednjih pet minuta, gošće unatoč 0:5 u završnici susreta nisu uspjele uzeti bod

Prva liga rukometašica - 19. kolo

ZAMET - SESVETE 32:31 (18:16)

Centar Zamet. Gledatelja 150.

Suci: Robert Magić i Sandro Špiranec (oba Trnovec Bartolovečki). Nadzornik: Mensur Seferović (Zagreb)

ZAMET: Paurević 1, Plahinek 4, Jerčinović 3, Miočinović, Milošević 4, Toto 1, Strukar, Bunić 7, Bukvić 4 (2), Šegota, Mičijević 2, Rajić 3, Masnić 1, Gugić 2 (1)

SESVETE: Piljević, Miletić 4, Karaula, Jakara 1, Blažević 11 (5), Stopić, Martinović, Šebek 1, Vlajsović, Milosavljević 7 (2), Bešen; Perajica 2, Anđelić 1, Bezjak 4

Sedmerci: Zamet 3 (3) Sesvete 8 (7)

Isključenja: Zamet 12 minuta Sesvete 2 minute

Bodovi se pišu, pojedini djelovi igre su za brzi zaborav, kratki je to rezime Zametove pobjede 32:31 u susretu devetnaestoga kola Prve lige rukometašica. Dva su lica Zamećanke pokazale u prvom dijelu. Ono ljepše trajalo je srećom u većem dijelu pa se na predah otišlo s kakvom takvom prednošću domaće ekipe. Krenuo je sastav Adrijane Prosenjak iznimno efikasno u napadu, sedamnaest je golova postignuto u prvih devetnaest minuta, još je bolje stvar izgledala u obrani. Zamet je u uvodnih 20 minuta imao vodstvo od 17:10 protiv Sesveta. Izgledalo je sve, ali i doimalo se nestvarnim, pa je zato, zbog zanimljivosti susreta sve ubrzo promjenjeno.

U tri uvodne akcije Zamećanke su postigle tri zgoditka, nakon dvanaest minuta već je zgoditkom Elle Bukvić iz sedmerca bilo 8:4. Tada je domaća obrana 6-0 s izvrsnima Toto i Mičijević pokazala svoje najbolje lice. Dvije su gostujuće akcije zatvorene nešto dubljim izlascima halfova, presječene su bile lopte za krila i pivota pa su se dogodile tri čiste kontre u kojima dvaput Bunić i jednom palhimek nemaju problema s realizacijom. Zamet je tada vodio 12:4, Nikola Škorić je s klupe Sesvećanki bio primoran pozvati minutu predaha u ranoj fazi utakmice. Vraćaju se tada Sesvećanke na 12:6 golovima Milosavljević i Bezjak, ne bi li Zametov stroj nastavio dalje.

Najprije Gugić izvana, pa onda i Bukvić ponovno iz sedmerca stavljaju na 15:7, najveću prednost Riječanke ponovno postižu u 19. minuti kada Gugićka stavlja penal (16:8). Sve je tada stalo, iz obrane su zbog rotacije izašle Mičijević i Toto, a Zamet je do poluvremena primio novih osam pogodaka na samo dva zabijena. Najprije je Miletić prošla na crtu (17:11), potom je Bezjak zabila iz kontre nakon izgubljene lopte Anamarije Gugić ne bi li ponovno zabila u sljedećem napadu. Nakon sretnog odbijanca kojeg je za 18:13 postigla Bunić, Valentina Blažević zabila je dva sedmerca, nadodala se sa sirenom i Tea Jakara za 18:16.

Štošta je Adrijana Prosenjak mogla reći dijelu svoje ekipe u svlačionici. Učinila je najpametniju stvar, vratila raspoložene snage u obranu i u napad. S dva je pogtka Zametov nastavak otvorila Selena Milošević nakon čega je Tea Bunić stavila nova dva zgoditka, a seriju 4:0 okrunila Plahinek golom s krila. Zamećanke stvaraju novi veliki kapital, pa je do 45. minute bilo 27:20, taj je pogodak zabila Plahinek kroz noge domaćoj vratarki Bešen i pod teškim prekršajem kojeg sudački par nije okarakterizirao dovoljnim za sedmerac. Bukvić je zabila za 28:21, prednost su održavale svojski sve do ulaska u posljednjih pet minuta kada Silvija Masnić pogađa za 31:25.

U posljednjih pet minuta samo je Ana Paurević na krasnu asistenciju Miloševićke zabila domaći gol, gošće su do kraja uspjele smanjiti na jedan pogodak zaostatka. Ništa nije ulazilo u napadu, obrambena je postava bila erodirana isključenjem Tee Bunić, iz nepoznatog razloga na parketu u završnoj fazi nisu bile Toto i Mičijević. Sve se pretvorilo u dramu uzrokovanu golovima Valentine Blažević i Dejane Milosavljević, bivše rukometašice propalog Orijent Presoflexa. Pravo je pitanje kako bi susret završio nakon serije gošći (0-5) da se moralo igrati još dvije minute.

Bodovi se pišu, a to je u konačnom poretku najvažnije. U susretu s jednim od izravnih konkurenata za prvo mjesto Zamećanke su ostale na pravom putu, slijedi reprezentativna stanka, za desetak dana na rasporedu je ogled četvrtfinala Kupa protiv Splita.