Liga za prvaka: Zamećanke poražene od Sesveta u najlošijoj predstavi sezone

Srijeda, 02. travnja 2014. 19:26 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 2. kola: Zamet - Sesvete 32:34 (14:18). Zamećanke su odigrale previše loših minuta i na kraju su zbog vlastitih pogrešaka bile prisiljene prepustiti pobjedu ekipi iz Sesveta

Liga za prvaka rukometašica - 2. kolo

ZAMET - SESVETE AGROPROTEINKA 32:34 (14:18)

Centar Zamet. Gledatelja 150.

Sutkinje: Katja Pleše (Osijek) i Melita Posavac (Virovitica). Nadzornik: Anto Josić (Zagreb)

ZAMET: Paurević, Plahinek 1, Jerčinović 1, Gvoić, Tabar, Milošević 9 (2), Strukar, Bunić 4, Tus 3, Bukvić, Šegota, Mičijević 3, Stakorić 4 (3), Masnić 7, Gugić

SESVETE: Bešen, Galetić, Jakara 1, Pa. Stopić 1, Blažević 7, Pe. Stopić 7, Šebek, Jelovečki, Petrušić, Milosavljević 5, Pijević, Vuković, Franković 11 (4), Bezjak 2, Benić, Duplić

Sedmerci: Zamet 6 (5) Sesvete 5 (4)

Isključenja: Zamet 10 minuta Sesvete 6 minuta

Da je rukomet čudan sport, to je općepoznata činjenica. U Centru Zamet odigrana je utakmica drugoga kola Lige za prvaka rukometašica, jedna od najčudnijih, ali i najlošijih partija ove sezone za Zamećanke. Gubile su 10:16, vodile 29:27, da bi na kraju radi vlastitih pogrešaka izgubile utakmicu u posljednjim minutama

Prvo poluvrijeme susreta nije bilo ono pravo. Puštalo je na sve strane, posebice od petnaeste minute prema velikom odmoru. Na početku je sve izgledalo dobro, iako uspavano i polagano, u proljetnom ritmu. Gošće su startale vodstvom 0:2, a Zamećanke su nakon revije promašaja izjednačile. Nakon što su Jerčinović i Mičijević svojim udarcima samo pogađale iznimno raspoloženu Bešen, svoju prvu priliku iz sedmerca nije uspjela iskoristiti Stakorić, pogodivši stativu. Zamećanke su u uvodnim trenucima bile dobro obrambeno raspoložene, ali i dekoncentrirane u napadu. Kasnije će se stvari okrenuti, na štetu domaćih igračica. Stakorić i Jerčinović stavljaju na 2:2, do osme minute igra se gol za gol, a onda Adrijana Prosenjak, taman kad su se njene igračice uspjele 'posložiti' zove minutu odmora. Ispostavit će se, u najgorem mogućem trenutku. Nakon time-outa gošće odlaze na 3:6 uz dobro odigranu rolu Lane Franković. Najubojitija igračica u sastavu Nikole Škorića zabila je čak osam pogodaka u prvom poluvremenu. Zamećanke počinju obrambeno padati, kreće nervoza koja kulminira nekoliko minuta kasnije. Nije bilo vrijeme za to u trinaestoj minuti kada s dva vezana i brza pogotka Bunić i Masnić vraćaju na jedan pogodak zaostatka

Ćamila Mičijević je isključena, a Zametov brod ide prema potonuću. Držale su se stvari nekako do rezultata 8:10 i iskorištenog sedmerca Stakorić, no ubrzo gošće preko sestara Stopić rade seriju 4:0, i odlaze na velikih 8:14. Bilo je potom 10:16, ali Masnić, Mičijević i Stakorić vraćaju na tri pogotka zaostatka. Lana Franković do kraja poluvremena postiže još dva pogotka, na jedan Selene Milošević, pa se na poluvrijeme otišlo sa 14:18.

U drugo poluvrijeme krenulo se staloženije, golovi Mičijević i Milošević vratili su stvari na minus dva. Vidjelo se da su obje potrebne u ekipi za konkretan napadački učinak. Zaredala su potom isključenja, najprije Franković i Milosavljević kod gošći, pa potom i Bunić kod Zameta pa se u jednom trenutku igralo 'pet protiv četiri'. Revija prekršaja u napadu nastavljena je, sve do pogotka Masnić. Digla se juniorska reprezentativka sa svoje pozicije - lijevog vanjskog za 18:19. Za potpuni priključak nedostajao je samo adekvatan vratarski učinak Nikoline Strukar. Franković i Bezjak zabijaju za novo odmicanje, 18:21, potom smanjuje Tus prvim pogotkom.

Ponovno je krenulo po zlu u 48. minuti. Selena Milošević zaradila je bespotrebno isključenje, a Frankovićka asistira Petri Stopić za 19:23. Manjak komunikacije, slaba večer kompletnog obrambenog dijela momčadi i faktor vratarki utjecali su na končan rezultat i odnijele bodove u Sesvete. Unatoč lošoj predstavi, rezultat je bio prihvatljivih tri pogotka zaostatka, na dvadeset minuta do kraja. Dojam je bio da se gore nije moglo, ali da se rezultat ne mijenja epohalno u gostujuću korist.Atmosferu ponovno podiže vrlo korektna Bunić (21:23), gošće promašuju dva zicera, pa potom preko Blažević vraćaju na plus tri. Masnić i Stakorić iz sedmerca ponovno postavljaju na jedan pogodak zaostatka, ne zadugo budući da bivša Orijentašica Milosavljević zabija svoj četvrti gol (23:25). Igra se gol za gol, sve do potpunog poravnanja u režiji Milošević i Tus (25:25).

Izvođačica sedmeraca je promijenjena, pa se Milošević pobrinula za 26:26 s linije kaznenog udarca, na petnaest minuta prije kraja, potom isto čini i Franković za jedanaesti gol i novo vodstvo. Izvođenje sedmeraca nastavilo se već u sljedećem napadu kada ga Milošević ponovo uspješno izvodi. Za prvo Zametovo vodstvo zaslužna je igračica utakmice Tea Bunić, u pedesetoj minuti zabila je s crte za 28:27. Dovoljna je bila samo jedna obrana Nikoline Strukar uz dva promašena gostujuća zicera da se stvari promjene. Krenula je igra 'flastera' na Mičijević u posljednjih deset minuta, pa se za pogotke i dalje brinula Milošević. Stavila je Selena deveti gol za odvajanje na 29:27. Gošće se vraćaju, najprije preko Petre Stopić, pa potom i preko Valentine Blažević, nakon što Stakorić u napadu griješi u odsudnom trenutku. Promašuje potom Milošević, gošće vode zgoditkom Milosavljević s lijevog krila (29:30). Griješi potom i Plahinek, nerezonskim udarcem s lijevog vanjskog, a Petra Stopić vodi gošće prema pobjedi već šest minuta prije kraja. Stakorić izlazi van zbog ozlijede, a Tus vraća na jedan pogodak zaostatka. Strukar brani još jednom, ali i Bešen s druge strane u novom obračunu s Marijom Tus. Zamećanke uspijevaju doći do novog izjednačenja. Gošće gađaju prečku, Stakorić krade loptu, daje do Masnić a realizira Bunić. Taman kad se Bunićku krenulo hvaliti, već je morala na isključenje, što je Petra Stopić iskoristila za novo gostujuće vodstvo 31:32. Ključan trenutak bio je promašaj Masnić i pogodak Blažević za 26:28, tri minute prije kraja. Bio je to kraj nastojanja u trileru s nekoliko činova.

Zamećankama u trećem kolu predstoji otići u na noge prvakinjama u Koprivnicu, a Podravka današnju predstavu neće propustiti kazniti, dođe li do njenog ponavljanja.