Subota, 09. travnja 2016. 21:32 Napisao/la  S. Lončarić

Utakmica 22. kola: Zamet - Split 2010 33:20 (18:10)

Suci: Kuhar (Samobor) - Prelčec (Zagreb).

ZAMET: Paurević 3, Plahinek, Karlić 1, Židek 3, Miočinović 5, Tabar, Milosavljević 1, Toto 4, Strukar (5), Bunić, Jelenović, Bukvić 9 (5), Šegota (4), Mičijević 4, Gugić 3.

SPLIT 2010: Zelić 3, Lisica 3, Kežić 2, Surjan 1, Čović, Cvitanović 7 (4), Rubić, Stilinović (1), Ećimović (8), Marić Banje 1, Jurlin 2, Kerteszova 1.

Sedmerci: Zamet 5(5), Split 2010 4(4).

Isključenja: Zamet 14 minuta (Gugić 2+2+2, Toto 2+2, Karlić 2, Mičijević 2), Split 2010  8  minuta (Jurlin 2+2, Kežić 2+2).

Zaželjele su se igračice Zameta pobjeda, jer je posljednji puni uspjeh ekipa trenerica Prosenjak-Pilepić zabilježila pred više od mjesec dana protiv Bjelovara. Tijekom tjedna Zamećanke su se ozbiljno spremale, jer motiva još ima svakako više nego ostanak na trenutačno neatraktivnom četvrtom mjestu.
Utakmica je za gošće uslijedila samo dva dana nakon poraza od Lokomotive u utakmici u kojoj su do odmora stajale solidno. U nastavku su poražene sa visokih -13.

Na Zametu su još svježa sjećanja na gostovanje u Splitu iz prvog dijela prvenstva, kada su iz ekipe nedostajele Gugićka i Toto, a već u prvoj minuti ozbiljno se je ozlijedila Tabar (prst). Pod tim dojmom i minimalna pobjeda (26:27) je ipak bila melem. Sada je ozljeda ponovno pokucala na Trg riječkih olimpijaca. Jerčinović će morati krajem mjeseca operativnim zahvatom sanirati križne ligamente, pa nije više konkurirala za utakmicu sa Splitom 2010.

Sada je Zamet ponovno u živom ritmu subota-srijeda-subota. U srijedu slijedi gostovanje u Ivaniću (kup), a u subotu Zamet gostuje kod vrlo dobre ekipe Koke.
Nakon dva startna  izjednačenja rezultata, krenulo je rezultatsko odvajanje Zameta. Ella Bukvić u 7. najavljuje svoju raskošnu realizatorsku večer, a Gugićka već u 10. minuti Zametu donosi prednost 6:3. Martina Čović kod gošći, uz pomoć Zelić i Lisice pokušavaju spriječiti veliku razliku u ranoj fazi utakmice.

Zamećanke vrlo malo griješe, igraju prvih dvadesetak minuta vrlo dobru obranu, pa je nakon daljnjih deset minuta rezultat doslovno udvostručen (12:6). Raznovrsnom igrom u napadu, sa dosta  brzih kontri do odmora Zamet ima velikih 18:10.

Početkom nastavka serijom od tri uzastopna pogotka raspoložene Miočinović prednost dolazi do +12, što će ostati konstanta razlike do posljednjeg napada.
Zadnjih  dvadeset minuta utakmice, skoro sve domaće igračice dobile su prilike da seudjeluju u rutinskoj i uvjerljivoj domaćoj pobjedi, ali i da se upišu u listu strijelaca.