Orijentašice teško poražene, Podravka u četvrtfinalu Kupa

Srijeda, 29. veljače 2012. 22:35 Napisao  Milan Kosanović

Podravka Vegeta - Orijent Presoflex 49:21. Ono čime se Orijentašice ipak mogu pohvaliti je početno vodstvo od 0:3 te činjenica da je aktualni prvak Hrvatske prvi pogodak postigao tek u petoj minuti

Podravka Vegeta - Orijent Presoflex 49:21

Utakmica osmine finala Hrvatskog rukometnog kupa za žene: Podravka Vegeta - Orijent Presoflex 49:21 (24:10).

SD Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 250. Suci: Barić (Čakovec) i Rendulić (Kutina).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (3+0), Jelčić (5+0), Kapitanović (3+0); Čović 4, Kožnjak 6, Pongrac 12, Šenvald 4, Petković 2, Gaće 3, Damnjanović 3(2), Dragišić 7, Havić 3, Tatari 3, Horvat, Pušić-Koroljević 2.

ORIJENT PRESOFLEX: Spahić (12+0); Dramac 1, Jurišić 2, Bilobrk 1, Salopek 1, Hodžić. Jerčinović 4, Zugan 1, Schuster 8 (6).

Sedmerci: Podravka Vegeta 2(2), Orijent Presoflex 6(6). Isključenja: Podravka Vegeta 10, Orijent Presoflex 4 minute.

Rukometašice Orijent Presoflexa porazom od Podravke oprostile su se od Kupa Hrvatske. Riječke rukometašice u Koprivnicu su otputovale sa samo devet igračica te bez trenera Sanjina Lučičanina, no i u punom sastavu krajnji ishod bi vrlo vjerojatno bio isti.

Ono čime se Orijentašice ipak mogu pohvaliti je početno vodstvo od 0:3 te činjenica da je aktualni prvak Hrvatske prvi pogodak postigao tek u petoj minuti utakmice. Nakon početnog vodstva Riječanki aktualne prvakinje ubacile su u višu brzinu, a očigledna razlika u kvaliteti vrlo brzo je izašla na vidjelo. Do kraja prvog poluvremena rukometašice Podravke već su imale visokih 14 pogodaka razlike, a isti scenarij reprizirao se i u drugih 30 minuta sve do konačnih 28 pogodaka razlike s kojima je Podravka Vegeta zakoračila u četvrtfinale kupa. Najefikasnija u redovima Orijentašica bila je Slavica Schuster s osam postignutih pogodaka.