Srijeda, 09. ožujka 2016. 18:41 Napisao  Patrik Mršnik

Prijateljska utakmica: Zamet - Metalurg Skopje 22:25 (13:15)

Prijateljska utakmica rukometaša

ZAMET - METALURG SKOPJE 22:25 (13:15)

Centar Zamet. Gledatelja 400

Suci: Robert Bernobić i Nikša Kalčić (oba Rijeka).

ZAMET: Đurica (9 obrana), Hrvatin 7 (2), Martinović 3 (2), Uzelac, Lončarić 1, Stipčić 2, Stojanović, Glavaš 3 (1), Kovačević, Jelušić 1, Slavić (7 obrana), Valković 2, Grozdek 2 (1), Majić, Miličević 1, Lučin (2 obrana)

METALURG: Petrov, Madzovski, Kosteski, Matić 2, Dupjachanec (10 obrana), Tomovski (7 obrana), Buvinić 5, Matijasik, Kuzmanovski 3, Jagurinovski, Kukoski, Krstevski 2 (2), Taleski 2, Velkovski 1, A. Peshevski, Z. Peshevski 4, Palevski 1, Šajin 5, Arsenovski

Sedmerci: Zamet 7 (6) Metalurg 4 (2)

Isključenja: Zamet 2 minute Metalurg 2 minute

Vrlo lijepu rukometnu predstavu odigrali su Zamet i Metalurg pod vodstvom bivšeg izbornika hrvatske rukometne reprezentacije Line Červara. Makedonci su u jeku priprema za nastavak njihovog prvenstva, a Zamet u završnoj fazi potrage za konačnim ciljem - plasmanom u Ligu za prvaka pri hrvatskom rukometnom okruženju.

Metalurgova pobjeda 25:22 zaslužena je, ali u prvim recima teksta valja spomenuti Zametove mlade igrače. Vratar Fran Lučin ušao je u posljednjih desetak minuta i obranio dva sedmerca dotad nepogrešivom Goranu Krstevskom. Patrik Martinović zabio je dva sedmerca i jedan gol iz igre, a svoj je obol dao i Paulo Grozdek s dva pogotka i nekoliko vrlo lijepih poteza.

To je, uz četiristotinjak gledatelja u jeku radnog dana bila najveća vijest i dobitak za riječki muški rukomet. Momčad Marina Miškovića rotirala se, u subotu je u Kaštel Sućurcu čeka vrlo važan dvoboj Premijer lige protiv ekipe Ribole. Zato, trebalo je dozirati snage udarnih vedeta.

Mateo Hrvatin zabio je svih svojih sedam pogodaka do 23. minute ogleda i rezultata 11:10. Na golu je krenuo Dino Slavić i upisao sedam obrana, njegov je kolega s druge strane Daniel Dupjachanec zabilježio okruglih deset obranjenih lopti. Na poluvrijeme se otišlo s dva pogotka Metalurgove prednosti, a makedonska je prednost izgrađenma u samoj završnici prvog dijela.

Zamet u dvanaest minuta igre (od 26. do 38. minute) nije postigao gol pa su gosti i unatoč tome što je Marin Đurica upisao četiri obrane u prvih pet minuta nastavka otišli na 13:18. Ipak, Zamet se na pogon svojih ranije spomenutih mladih snaga vratio na 21:22, a upravo je tada, u rasponu od 47. do 54. minute Patrik Martinović zabio svoja tri gola.

On je, uz mladog Lučina na vratima dobio i veći plijesak od Line Červara na predstavljanju...