Subota, 04. listopada 2014. 20:22 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 5. kola: Zamet - Gorica 35:29 (13:13)

Suci: Dražen Gladović i Goran Volenik (Virovitica). Nadzornik: Dragutin Modesto (Kanfanar)

ZAMET: Đurica, Vučko 2, Černeka 3 (1), Uzelac 4, Lončarić 2, Stipčić, Briški, Glavaš 2, Kovačević 4, Golik 1, Jelušić 6, Slavić, Valković 3, Jotić 7 (2), Majić 1, M. Mrakovčić

GORICA: Ceković 8 (6), Ferenčina 5 (1), Laljek 9 (1), Krstanović, Senta, Petković, Bonić 3, Nedić, Vladušić 2, Dijanić, Smej, Krezo, Sladoljev, Nikić 1, Bura 1

Sedmerci: Zamet 4 (3) Gorica 12 (8)

Isključenja: Zamet 8 minuta Gorica 2 minute

Čudno se prvo poluvrijeme igralo na Trsatu u utakmici Zameta i Gorice, susretu koji je označen kao 'must-win' nakon remija u Splitu i domaćeg poraza od Dubrave prije toga. U sastavu su bili svi osim već duže ozljeđenog Luke Mrakovčića, svoje je prve minute dobio i Bojan Lončarić. Bilo je to poluvrijeme slabih obrana, pa je u prvih šest minuta pao istovjetan broj golova, jednako na obje strane. Već u trećoj minuti gosti su imali drugi sedmerac na utakmici, pucao je Laljek no obranio je Đurica. Za notes, gosti su u prvih trideset minuta utakmice dobili čak osam sedmeraca, od čega su tri promašili. Zamećani to koriste te se u 13. minuti uz dva vezana pogotka mladog topnika Jotića odvajaju na 8:5. Serija je podebljana, pa je na polovici prvog dijela Kovačevićevim pogotkom svijetlilo 10:5, što je prislilo goričkog trenera Hrvoja Pekeru da pozove svoju momčad na minutu odmora. Bila je ona razmjerno djelotvorna, jer se gosti uspijevaju vratiti na 10:8, poglavito golovima Cekovića s linije sedmerca u trenutku kad je ovaj od Laljeka preuzeo titulu najkorisnijeg igrača gostiju.

U posljednjih osam minuta prvog dijela gosti još malo režu prednost Zameta. Festival sedmeraca dobio je tada svoj konačni obris, čak su četiri puta suci iz Virovitice svirali, i sva ih je četiri iskoristio Hrvoje Ceković. Uzalud prosvijedi zbog ovakvih ili onakvih odluka Gladovića i Volenika, na predah se otišlo s 0nulom'. Iako su Kovačević i Uzelac pogađali za 12:11 odnosno 13:12, Vladušić i Bura postavljaju konačnih 13.13 na poluvremenu. Problem s isključenjima imao je Milan Uzelac, Zametov je kapetan dva puta bio izbačen na dvije minute, šet je obrana upisao Marin Đurica na Zametovim vratima.

Početkom nastavka dvaput pogađa Laljek s lijevog krila nakon ishitrenih šuteva domaćih, no golovima Kovačevića i Jotića odlazi se na 15:15. Jelušić zabija za 18:17, prvo Zametovo vodstvo u nastavku u 37. minuti, našto se nadovezuje odlična obrana Đurice i novi pogodak bivšeg igrača Matulja. Razlika konačno raste na plus dvakada Jotić stavlja iz sedmerca (20:18), Zamećani u 40. minuti polako hvataju konce susreta. Ipak, tada još Bonić i Laljek poravnavaju, rade domaći nekoliko grešaka u fazi napada što otvara priliku gostima za priuključak, a potom i za vodstvo preko Ferenčine (20:21).

Ključni trenuci zbili su se u razdoblju od 40. dpo 43. minute. Marin Đurica brani dva zicera gostiju, Vučko zabija iz kontre odnosno Jotić iz novog sedmerca za 23:21 i euforiju tristotinjak gledatelja na Trsatu. Prednost je održana do kraja, u nekoliko navrata i povećana, najprije pogotkom mladoga Glavaša s desnog krila za 27:24 u 49. minuti. Gostima je krenula drhtati ruka, rade dva prekršaja u napadu a Zamećani zabijaju preko Uzelca i Vučka za velikih 29:25 na ulasku u posljednjih deset minuta. Kada je Zamet malo posustao te dopustio gostima priključak na dva pogotka razlike, Đurica je konačno obranio sedmerac Cekoviću što je drugim pogotkom kasnije potvrdio Glavaš.