Premijer liga rukometaša: Zamećani poraženi u Velikoj Gorici, šest golova Matea Hrvatina

Subota, 31. listopada 2015. 20:04 Napisao/la  SC

Susret 11. kola: Gorica - Zamet 29:25 (13:12)

Premijer liga rukometaša - 11. kolo

GORICA - ZAMET 29:25 (13:12)

Dvorana srednjih škola. Gledatelja 200

Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek. Nadzornik: Vojo Musulin

GORICA: Lončar, Ferenčina 9 (4), Laljek 2 (1), Senta 3, Petković, Bonić 7, Buhiniček 3, Vladušić 2, J. Dijanić, M. Dijanić, Matijević, Sladoljev, Knežić 1, Goršeta, Jurdana, Bura 2

ZAMET: Đurica, Hrvatin 6, Černeka 1, Uzelac 1, Lončarić 1, Stipčić 1, Stojanović 4 (2), Glavaš, Kovačević 2, Golik 1 (1), Jelušić 4, Slavić, Valković 2, Grozdek 1, Majić, Mrakovčić 1

Sedmerci: Gorica 6 (5) Zamet 5 (3)

Isključenja: Gorica 6 minuta Zamet 6 minuta

Rukometaši Zameta doživjeli su četvrti prvenstveni poraz ove sezone. Rezultatom 29:25 nadigrala ih je momčad Gorice u njihovoj srednjoškolskoj dvorani. U izjednačenoj utakmici prednost je zahvaljujući nešto efikasnijoj igri u otvaranju drugog poluvremena otišla na stranu domaćina. U redovima riječkog sastava najučinkovitiji je igrač bio Mateo Hrvatin sa šest postignutih golova, četiri su dodali Petar Jelušić i Jadranko Stojanović.

Posljednji puta je Zamet bio u vodstvu u 14. minuti kada je upravo Stojanović pogodio za 5:6, prije toga gosti su uz početnih 0:1 imali i vodstvo od 3:5. Velikogoričani su na poluvrijeme uspjeli otići s golom prednosti, a do 40. minute njihov je višak otišao na šest pogodaka (19:13). Zamećani nisu uspjeli smajiti na manje od tri pogotka zaostatka (23:20, 24:21) pa su na kraju morali priznati poraz.

Na redu je reprezentativna stanka zbog Croatia kupa u Umagu, riječka momčad do zimske stanke koja kreće sredinom prosinca ima odigrati još čitavih šest kola.