PREMIJER LIGA RUKOMETAŠA

Zamećani doživjeli novi poraz u prvenstvu

Srijeda, 12. listopada 2016. 20:49 Napisao/la  SC

Utakmica 3. kola: Zamet - Metalac 31:28. U subotu u 18 sati na Zametu gostuje CSM Bukurešt

Premijer liga rukometaša - 3. kolo

METALAC - ZAMET 31:28 (13:14)

Dvorana Sutinska Vrela. Gledatelja: 150

Suci: Ante Pavić i Mate Torbarina (oba Zadar).

Opunomoćenik: Vojo Musulin (Kaštel Gomilica)

METALAC: Ševo (11+0), Potnar 3, Boras, Jurakić 3, Gotovac 1, Markušić 5, Svalina 8 (1), Antolković, Raić 5, I. Martinović (1+0), Katinić 2, Egzeta, Bešlić 1 (1), Antunović, Marinčić 3.

ZAMET: Đurica (9+1), Hrvatin 7, Martinović 1, Uzelac 1, Lučin 1 (1), Stipčić, Stojanović 1, Šunjić, Grozdek, Golik 2, Kružić 6, Pešić, Valković 3, Miličević 5, Majić 1.

Isključenja: Metalac: 8 minuta (Potnar, Markušić 2+2, I. Martinović), Zamet: 2 minute (Golik)

Sedmerci: Metalac: 3 (2) Zamet: 1 (1)

Rukometaši Zameta poraženi su u Podsusedu kod novaka u ligi Metalca rezultatom 31:28  i definitivno se nalaze u krizi.

Usprkos najavama da idu na pobjedu izabranici Marina Miškovića očito se teško nose sa ritmom igranja dvije ili tri utakmice u tjedan dana.

Nakon teškog poraza u Bukureštu uslijedila je nova nula, za razliku od europske, prilično neočekivana.

Zamet je dobro otvorio utakmicu i sve je štimalo, nakon sedam minuta na semaforu je stajalo 1:4, uz četiri različita strijelca (Martinović, Lučin, Hrvatin, Kružić).

Bio je to privid razigrane momčadi, koja je u minuti domaćinima dozvolila da postignu dva pogotka i uhvate  priključak.

Matija Golik u 14. je minuti bio precizan za 7:9, a tri minute kasnije rezultat je još jednom poravnat (9:9).

Mateo Hrvatin u 18 je minuti Zametu vratio minimalnu prednost (9:10), ali Raić i dvaput Svalina donose Metalcu prvi puta dva pogotka prednosti (12:10) u 23. minuti.

Sa dva pogotka u istoj minuta Hrvatina i jednim pogotkom Kružića Zamet u 27. ponovo vodi (12:13), a sa prednošću gostiju otišlo se i na odmor poslije gola Hrvatina (13:14).

Nakon četiri uvodne minute drugog dijela bez pogodaka Bešlić je poravnao, a posljednje vodstvo Zametu (14:15) donio je David Miličević u 35. minuti.

Samo pet minuta kasnije nizom od četiri pogotka Metalac se odvojio na 18:15 i usmjerio utakmicu u željenom smjeru.

U tri navrata momčad iz Podsuseda imala je i pet pogodaka viška, pa je konačnih 31:28 realan odnos snaga.

Zamet u subotu od 18 sati dočekuje CSM Bukurešt u uzvratu 2. pretkola Kupa EHF.

Probat će nadoknaditi šest pogodaka zaostatka, ali trebaju pomoć navijača, vrijedi ih podržati, bez obzira na sve.