Subota, 29. travnja 2017. 22:30 Napisao/la  SC

Utakmica 4. kola Lige za ostanak Zamet - Varaždin 31:33

ZAMET: Đurica, Jeličić, Hrvatin, Martinović, Lučin 5, Golik 2, Stojanovi 4 , Glavaš 4, Sorić, Kružić 6, Načinović 3, Valković 1, Grozdek 2, Majić, Mrakovčić 3, Šunjić

VARAŽDIN: Špikić, Zobec 4, Jerenec 3, Novak, Vincek, Meštrić, Vujović, Vidaček 2, Šuker, Tokić 7, Šipić 9, Hirš, Levak 6, Dunato 2, Koprek, Grbac

Sedmerci: Zamet 6 (3) Varaždin 3(3)

Isključenja: Zamet 4 minute Varaždin 6 minuta

U 4. kolu Lige za ostanak rukometaši Zameta na domaćem terenu poraženi su od momčadi Varaždina rezultatom 33:31.

Zamećani su krenuli vrlo uvjerljivo te su nakon pet minuta igre golom Marina Kružića otišli na 6:3.

Gostujući igrači pojačali su tempo i stigli na samo pogodak zaostatka.

Iako se Zamet nanovo odvojio, Varaždin ga je ulovio u 21. minuti 14:14, te se sve do odlaska na odmor igralo u egalu.

Drugi dio bolje je otvorio Varaždin, te je preko Marina Šipića stigao do prvog vodstva na susret 20:19 i domaćinima je bilo potrebno deset minuta da vrate rezultat u izjednačenje.

Nakon 25:25 ponovno je svoja vrata zaključao Matija Špikić, a to su njegovi suigrači nagradili golovima kojima Varaždin odlazi na plus tri, te prednost drži sve do kraja kada je semafor pokazao 33:31.

Varaždin je do slavlja vodio Marin Šipić s devet pogodaka iz isto toliko pokušaja, a Špikić je zaustavio 14 lopti. Kod Zameta istaknuo se Marin Kružić sa šest pogodaka, dok je Tin Lučin zabio pet golova.

Vratar Marin Đurica sakupio je deset obrana.