U četvrtoj utakmici protiv Rijeke ove sezone momčad Osijeka vodi četvrti trener

Četvrtak, 25. svibnja 2023. 10:36 Napisao/la  SC

U trima međusobnim utakmicama ove sezone Rijeka nije uspjela postići pogodak iz igre protiv Osijeka

Matija Frigan postigao dva pogotka iz kaznenih udaraca

Rijeka u zadnjoj utakmici ove sezone mora pobijediti u Osijeku da bi sezonu završila na trećem mjestu!

Pobjeda u Gradskom vrtu bila bi vrhunac proljetnog dijela sezone tijekom kojega se Rijeka prometnula u najuspješniji klub do poraza od Dinama u zadnjem kolu, uoči zadnjega kola Dinamo je osvojio bod više u 18 utakmica.

S obzirom na tonuse momčadi Rijeka i Osijeka u zadnjim kolima, nije baš zahvalno baviti se procjenama, dojam da Osijek igra bolje od Rijeke u završnici sezone ništa ne mora značiti u utakmici dviju momčadi podjednake kvalitete.

Na utjecaj trenera ukazuje zanimljivi podatak, zaključno s utakmicom 36. kola na klupama Rijeke i Osijeka u četirima međusobnim utakmicama ove sezone izmijenit će se čak šestorica trenera!

Na klupi Rijeke promjenila su se dvojica trenera, obojica su debitirali u utakmicama protiv Osijeka.

U 9. kolu debitirao je Serse Cosmi, Rijeka je u porazu na Rujevici (0:3) odigrala jednu od najslabijih utakmica ove sezone.

U 18. kolu debitirao je Sergej Jakirović, nakon dvadesetak minuta osječke dominacije, Rijeka je u nastavku utakmice u Gradskom vrtu (1:1) naslutila proljetni potencijal.

U 27. kolu Osijek je na Rujevici osvojio bod pogotkom u 94. minuti, u trima utakmicama Rijeka nije uspjela postići pogodak iz igre protiv Osijeka.

Na klupi Osijeka u četirima utakmicama izmijenila su se četvorica trenera.

Rene Poms pobijedio je na Rujevici u 9. kolu, Ivica Kulešević odigrao je neodlučeno u Gradskom vrtu, Borimir Perković osvojio je bod na Rujevici.

Što će učiniti Stjepan Tomas u subotu umnogome će ovisiti o tome kako će Sergej Jakirović igrati u Gradskom vrtu.