Rijeka pobijedila novog prvoligaša u pripremnoj utakmici odigranoj na Rujevici

Subota, 26. lipnja 2021. 19:59 Napisao/la  SC

Momčad trenera Gorana Tomića ostvarila je i drugu pripremnu pobjedu, nakon Domžala svladali su i Hrvatski dragovoljac. Pogotke za Riječane postigli su Liber, Galović i Bilić

Adrian Liber
Adrian Liber Foto: HNK Rijeka

Riječka je momčad očekivano dominirala kroz posjed lopte, gosti su otpočetka stajali u gustom rasporedu u svojoj trećini, ostavili su jako malo slobodnog prostora za okomito proigravanje, teško su domaćini stvarali višak više od pola sata.

S druge strane dobro je riječka momčad stajala u bloku, svi pokušaji brze tranzicije gostiju bili su bezuspješni, vratar Labrović u prvom dijelu nije imao posla.

Nakon otprilike pola sata, gosti su počeli hrabrije izlaziti iz zadnje trećine, brzo su kažnjeni čim su prvi put odlučili stati malo više.

U 32. minuti Tomečak je okomito ubacio sa središta, Bušnja je dobio duel nakon kojega je Obeng krenuo na zadnju liniju, odigrao pravodobno Liberu, koji je utrčao u kazneni prostor slijeva i lijevom nogom zakucao loptu u mrežu - 1:0.

U 40. minuti Murić je okomito ubacio iz prekida, Escoval je svih nadivisio, odigrao glavom prema Galoviću, koji je reagirao kao vrhunski napadač, u padu je loptu nogomet skrenuo u mrežu - 2:0.

Goran Tomić izmjenio je momčad u nastavku utakmice, Rijeka je i dalje imala inicijativu, gosti uglavnom nisu bili opasni.

U 71. minuti pritisak domaćina urodio je plodom, nakon dva uzastopna ubačaja iz kornera, Bilić je jednu akciju domaćina okončao lijepim pogotkom s vrha kaznenog prostora.

RIJEKA: Labrović, Tomečak, Escoval, Galović, Vukčević, Lepinjica, Mudražija (Liber), Pavičić, Murić, Bušnja, Obeng, Još su igrali: Prskalo, Galešić, Braut, Hodža, Bristrić, Jurišić, Smolčić, Putnik, Bilić, M. Frigan.

Pripremna utakmica: Rijeka - Hrvatski dragovoljac 3:0 (Liber 32, Galović 40, Bilić 71)