Rijeka održala razmak ispred Dinama nakon pobjede u regionalnom derbiju

Nedjelja, 14. travnja 2024. 21:04 Napisao/la  SC

Utakmica u Puli igrala se za igrače čvrstoga karaktera koji šutke primaju udarce

Strijelci: 0:1 Fruk (30), 0:2 Goda (84)

Žuti kartoni: Majkić, Blagojević (Istra 1961), Pjaca, Selahi (Rijeka)

ISTRA 1961: Majkić, Majstorović, Marešić, Koski, Kadušić, Petrusenko, Blagojević, Devetak, Ekong (72 Lisica), Vuk (72 Čuić), Filet

RIJEKA: Labrović, Smolčić, Radeljić, Galešić, Goda, Selahi, Janković (46 Hodža), Fruk (74 Petrovič), Pašalić (78 Goda), Pjaca (82 Mitrović), Marić (46 Obregon)

Rijeka je ostvarila pobjedu u Puli, održala je vodeća momčad razmak ispred Dinama nakon pobjede u regionalnom derbiju kojega je obilježio nogomet podređen rezultatu.

Zbog toga su više prevadali žustri dueli nego lucidni potezi, utakmica u Puli igrala se za igrače čvrstoga karaktera koji šutke primaju udarce.

Trener Istre 1961 Paolo Tramezzani utakmicu je počeo u rasporedu s trojicom stopera što ne znači da je domaća momčad igrala zatvoreno.

Naprotiv, nametnula se momčad Istre 1961 agresivnom igrom, bolje su energetski izgledali domaći igrači u duelima na početku utakmice, nije se domaća momčad libila visoko napadati zadnju riječku liniju.

Ostvarila je Rijeka veći posjed zato što je lopta većinu vremena provela u nogama riječkih braniča, ostavila je Istra 1961 bolji dojam u prvih pola sata, uputila je više udaraca prema vratima (6/2), ali najbolja obrana lige nije domaćinu dozvolila ni jednu priliku.

Točnije, u 29. minuti File se u kaznenom prostoru okrenuo oko Galešića i loptu slabo uputio prema Labroviću, što je statistički bio jedini udarac u okvir vratiju.

Riječki napadači praktično nisu opasnije ušli u zadnju trećinu do 30. minute, kada je Marić dubinskim pasom odigrao Pjaci na ulasku u kazneni prostor slijeva.

Pjaca je znalačkim varakama u uzdužnom trku nanizao trojicu igrača Istre 1961, zapeo je na zadnjoj prepreci.

Lopta se odbila do Fruka, koji je snažnim udarcem s 14 metara "probio" Majkića i Marešića na gol-crti, Rijeka je postignula pogodak iz jedinog udarca u vrata do odmora - 0:1.

Pogodak je uočljivo dignuo razinu adrenalina u igrača Rijeke, koji su do kraja prvoga dijela dominirali u duelima i posjedu lopte bez završnice.

Željko Sopić reagirao je dvjema zamjenama kojima je u nastavku dignuo intezitet igre svoje momčadi dovoljno da igrači Istre 1961 više nisu mogli dominirati ni u čemu!

U drugom poluvremenu posebnih uzbuđenja nije bilo, Rijeka je suvereno kontrolirala utakmicu kao što priliči lideru što znači da Labrović nije imao ama baš nikakvog konkretnog posla.

U drugom dijelu Istra 1961 je ostavila dojam da pogodak ne može postići ni slučajno.

Nije ni Rijeka u napadu izgledala opasno iako je bilo prostora za okomite ulaske u završnicu, Pašalić (69) je jedini s 18 metara uputio udarac prema Majkiću.

Ozbiljno su zaprijetili Smolčić (47) i Goda (57) nakon ubačaja iz prekida čime kao da su najavili pogodak odluke u 84. minuti, kada je Goda glavom skrenuo loptu u mrežu nakon ubačaja iz kuta - 0:2.

U 92. minuti najbolju riječku priliku nije iskoristio Goda, koji je u padu loptu poslao preko vratiju nakon Godine asistencije.