Kup: Rijeka ostvarila plasman u osminu finala rutinskom pobjedom protiv trećeligaša iz Đakova

Srijeda, 21. rujna 2016. 17:22 Napisao/la  SC

Utakmica 1/16 finala Kupa: Croatia Đakovo - Rijeka 0:3. Domaća momčad ni slučajno nije mogla dovesti u pitanje bitno

Nogometaši Rijeke plasirali su se u osminu finala kupa nakon što u Đakovu eliminirali trećeligašku momčad Đakovo Croatiju.

Pobjeda 3:0 nije ostvarena bez ikakve borbe. Domaća je momčad pružila otpor u granicama objektivnih mogućnosti, a one su bile unaprijed limitirane u utakmici protiv trenutačno najbolje hrvatske momčadi.

Utakmicu koju je trebalo odraditi bez previše muke, riječka momčad počela je i završila u dovoljno jakom ritmu da domaća momčad ni slučajno nije mogla dovesti u pitanje bitno.

Trener Matjaž Kek odmorio je nekoliko igrača koji su igrali protiv Dinama, na klupi su bili Prskalo, Ristovski, Gavranović, Elez, Andrijašević, Ikić i Ajayi, Maleš nije bio u zapisniku...

Uspjeli su igrači Đakova Croatije održati nulu do isteka prvih 45 minuta tijekom kojih dominantna Rijeka nije stvorila izrazitu priliku. Na odmor su domaći igrači ipak otišli pognutih glava.

U sudačkoj nadoknadi Handžić i Gorgon izmijenili su loptu, ispala je lijeva strana domaće obrane, Gorgon je izašao pred Gavljaka i mirno poentirao - 0:1.

U 51. minuti Bradarić je dugačkom loptom upućenom sa svoje polovice pronašao Črnica iza leđa đakovačke obrane, slovenski reprezentativac  gurno je loptu pokraj domaćeg vratara - 0:2

U 57. minuti Zuta je ubacio slijeva, a Gavranović udarcem glavom iz blizine poslao loptu u mrežu - 0:3.

Neposredno prije pogotka Gavranović je ponio kapetansku traku, koja je kratko vrijeme boravila kod Črnica nakon što je izašao kapetan Bradarić.

Preostalih pola sata Rijeka je u ležernom ritmu pokušala uvećati pobjedu, ali nije išlo kao u utakmici protiv Dinama.

Ne mora se u baš svakoj utakmici postići pet pogodaka.

CROATIA ĐAKOVO: Gavljak, Novoselić, Mišić (17 S. Nikolić), Križanović, Milardović (62 Delić), Bogdanović, Kerovec, Stipanović, B. Nikolić, Šimičić (62 Grbeša)

RIJEKA: Sluga, Ćanađija, Mitrović, Šofranac, Zuta, Bradarić (55 Ristovski), Mišić, Matei (64 Ajayi), Črnic, Gorgon (56 Gavranović), Handžić

Utakmica 1/16 finala Kupa: Croatia Đakovo - Rijeka 0:3 (Gorgon 45+1, Črnic 51, Gavranović 57)