Vaterpolisti Primorja u Ateni prekinuli prokletstvo Lige prvaka i dokazali svoju moć

Četvrtak, 19. prosinca 2013. 15:00 Napisao  Patrik Mršnik

Konačno je u nastavku grčke epizode u bazenu zaigralo 'ono' Primorje o kojem maštaju navijači i prijatelji kluba. Konačno se dogodila sinergija svih igrača riječke momčadi u bazenu, 'dream team' je izgledao moćno.

Konačno je tu! U trećem kolu najeltinijeg europskog vaterpolo natjecanja dogodila se i prva pobjeda za vaterpoliste Primorja. U utakmici na 'bili ili ne biti' za nastavak euro-kampanje 'bankari' su u Ateni srušili grčkog šampiona, Olympiakos (12:8) i ubilježili treću pobjedu iz jednakog broja međusobnih susreta. Nije bilo lako slušati radijski prijenos iz Grčke, posebice u prvom poluvremenu kada su domaćini u dva navrata imali prednost od dva pogotka (3:1, 4:2). Izabranici Ivana Asića uspjeli su probiti bravu trofejnog grčkog vratara Deligiannisa u nastavku čak pet puta, dok je Olympiakos svoj jedini pogodak postigao iz peterca (Fountoulis).

Obradović: Znali smo da vrijedimo
Nakon utakmice u Pireju za izjavu je bio najraspoloženiji Paulo Obradović. Jedan od trinaest 'dragulja' potvrdio je već otprije znano:
- Znali smo da vrijedimo, a ovom smo pobjedom to na neki način i potvrdili. Ovo će nam slavlje biti dodatna injekcija i podići nas na razinu više u psihološkom smislu.

Možda i važnije od rezultata je ono prikazano u bazenu. Konačno je u nastavku grčke epizode u bazenu zaigralo 'ono' Primorje o kojem maštaju navijači i prijatelji kluba. Konačno se dogodila sinergija svih igrača riječke momčadi u bazenu, 'dream team' je izgledao moćno. To je bila ta, najbolja momčad svijeta, bez lažnog pretjerivanja.

Jug je svladao Eger, a do kraja trećeg kola skupine A ostalo je Pro Reccu večeras odigrati susret u Barceloni. Riječanima bi uoči međusobnog dvoboja s Talijanima (8. siječnja) odgovarala i treća pobjeda Barcelone u skupini, budući da njeni bodovi ionako nisu relevantni zbog izravnog plasmana na Final Six. Iako je još puno vremena na raspolaganju za kalkulacije, na svaki bod, a pogotovo na pobjedu treba gledati s respektom. Primorju je ona trebala, u upravo ovakvom izdanju uoči završnice domaćeg Kupa koja je na rasporedu već prekosutra. U subotu će od 16.15 Riječani ponovno u bazen kontra splitskog Jadrana u poluzavršnici.

Krapić: Odlučujuću dionicu odigrali smo momčadski
- Susret nismo otvorili kako treba, no pokazali smo karakter. Nismo se predavali i u nastavku smo utakmicu okrenuli na našu stranu. Ovoga smo puta odlučujuću dionicu odigrali onako kako Primorje i treba igrati, momčadski. Mogli smo kao takvi mirno privesti grčki ogled kraju, bez neizvjesnosti, govori kapetan i dvostruki strijelac Ivan Krapić. Dodaje kako niti jednoj momčadi do kraja natjecanja po skupinama neće biti lako igrati pred grčkom publikom.

Sada je zasigurno mnogo lakše Ivanu Asiću, čovjeku s vizijom, jasnom, iako ponekad teško shvatljivom. Vaterpolski znalac sinoć je u Ateni redovito pogađao s pozivanjima minute odmora, nakon koje bi Riječani zabijali pogotke. Trebat će igru iz nastavka protiv Olympiakosa prenijeti u zagrebačku vodu.

Sezona za Primorje u punom je jeku, vaterpolo je sport kod kojeg nema predaha. Zalet za Kup je osvojen, za novi trofej u vitrinama na Costabelli. Prije 'feštanja' i šampanjca trebat će još jednom slaviti protiv zahuktalog Juga.