Vaterpolisti Primorja EB ostvarili plasman u četvrtfinale LEN Europa Cupa!

Subota, 23. ožujka 2024. 17:44 Napisao/la  SC

Riječani utakmicu prelomili u trećoj dionici, razigrani Te Riele postigao četiri, a Niko Čubranić dva pogotka

Uzvratna utakmica osmine finala Euro Cupa

DINAMO TBILISI - PRIMORJE EB 15:20 (4:6, 3:3, 3:6, 5:5)

Vaterpolisti Primorja EB ostvarili su veliki uspjeh plasmanom u četvrtfinale Europa Cupa nakon što su u uzvratnoj utakmici u Tbilisiju pobijedili Dinamo rezultatom 20:15.

Za razliku od prve utakmice (8:7) odigrane na Kantridi, u Tibilisiju se igrala otvorenija utakmica za pogodak više.

Primorje EB se otpočetka nametnulo, nakon 4:4 pogocima Brguljana i Te Rielea u zadnjoj minuti riječka momčad stekla je dva pogotka prednosti na kraju prve četvrtine (6:4).

U drugoj četvrtini Riječani su postojano održavali razmak, Dinamo se ni jednom nije približio na pogodak zaostatka.

Riječani su utakmicu prelomili u trećoj dionici, razigrani Te Riele postigao je četiri, a Niko Čubranić dva pogotka, Dinamo takav ritam u napadu nije mogao pratiti, uoči zadnje dionice Primorje je steklo pet pogodaka prednosti (15:10).

Tako velika prednost za iskusnu momčad Dinama bila je nedostižna, jer je mlada riječka momčad rutinski održavala razliku kao da svake sezone igra četvrtfinala europskih natjecanja.