Regionalna liga vaterpolista: Primorje svladalo Radnički, Jug potvrdio prvu poziciju

Petak, 04. ožujka 2016. 20:10 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 19. kola: Primorje EB - Radnički 8:2 (3:0, 2:2, 3:0, 0:0)

Triglav Regionalna liga vaterpolista - 19. kolo

PRIMORJE EB - RADNIČKI 8:2 (3:0, 2:2, 3:0, 0:0)

Bazen Kantrida. Gledatelja 300.

Suci: Marko Matijević i Goran Gavrilović. Delegat: Robert Jambrović (svi Zagreb)

PRIMORJE EB: Vićan (10 obrana), Burić, Radu 1, Krapić 1, Peroš, Vukičević 1, Muslim 1, Petrović, Dedović, Echenique 1, Šetka 2, Bošković 1, Jelovina, Buljubašić

RADNIČKI: Dobožanov (10 obrana), Shmider, Jelača, Joksimović, Martinić 1, Toholj, Živadinović, Lekić, Panajotović 1, Bosić, Manić, Tomašević, Đerković, Mladenović

Igrač više: Primorje EB 7 (3) Radnički 4 (1)

Peterci: Primorje EB - (-) Radnički - (-)

Tri isključenja: Manić (32)

Primorjaši su upisali novu pobjedu u Regionalnoj ligi, ali ostat će im pozicija broj dva uoči završnice koja će se odigrati u Dubrovniku. Jug je potvrdio startnu 'jedinicu' pobjedom u Herceg Novom (13:6) pa se utakmica između Primorja i Radničkog mogla pretvoriti u revijalni ogled za promociju vaterpola.

Okupilo se ovoga petka na Kantridi svejedno tristotinjak zaljubljenika u vaterpolo kako bi došli obodriti riječke snage.

Frano Vićan branio je cijelu utakmicu i primio svega dva pogotka, oba u posljednje dvije minute prvog poluvremena. Primorjaši su do sedme minute poveli 3:0, zabijali su Muslim, Šetka i Bošković, a samo je druga četvrtina parcijalno ponudila jedan oblik rezultatske neizvjesnosti završivši 2:2.

Gosti su prvi put zabili u 15. minuti preko Panajotovića na isključenju Echeniquea, a potom i preko Martinića, bivšeg igrača Mladosti, na pet sekundi od kraja poluvremena.

Dva pogotka Primorja u drugoj četvrtini zabili su Šetka i Krapić, a u trećoj su se nadodali Radu, Echenique i Vukičević.

Primorje će u nedjelju na svom bazenu (19 sati) ugostiti novosadsku Vojvodinu u još jednom revijalnom ogledu posljednjeg kola Regionalne lige.