Nedjelja, 06. ožujka 2016. 20:19 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 20. kola: Primorje EB - Vojvodina 15:4 (3:0, 2:3, 5:0, 5:1)

Triglav Regionalna liga vaterpolista - 20. kolo

PRIMORJE EB - VOJVODINA 15:4 (3:0, 2:3, 5:0, 5:1)

Bazen Kantrida. Gledatelja 150

Suci: Miroslav Vlašić (Zagreb) i Duje Čipčić (Rijeka). Delegat: Marijan Risek (Rijeka)

PRIMORJE EB: Jelovina (7 obrana), Burić 1, Radu 2, Krapić 1, Peroš, Vukičević 1, Muslim 5 (1), Petrović, Dedović 1, Echenique 1, Šetka 1, Bošković 1, Čubranić (3 obrane), Buljubašić 1

VOJVODINA: Vitorović, Marić 1, Tubić, Tenenbojm, Prekogačić 2, Gvozdanović, Čatović, Trkulja, Šulc 1, Marčeta, Filipović (13 obrana)

Igrač više: Primorje EB 4 (2) Vojvodina 0 (0)

Peterci: Primorje EB 1 (1) Vojvodina 0 (0)

U više-manje revijalnom tonu protekla je utakmica posljednjeg kola regularnog dijela sezone u Triglav Regionalnoj ligi vaterpolista u kojoj su se Primorjaši lako obračunali s novosadskom Vojvodinom. Završilo je na Kantridi riječkim slavljem od 15:4 u susretu koji o ničemu na planu konačnog plasmana nije odlučivalo. Znalo se da je Primorje drugo na ljestvici i da će se na završni turnir ovoga natjecanja, 18. i 19. ožujka morati u Dubrovnik.

Bez isključenja za Primorje
Iako je utakmica između Primorja i Vojvodine bila bez rezultatskog značaja, treba u vaterpolske almanahe upisati podatak da je domaći sastav odigrao susret bez ijednog isključenja. Prava rijetkost, s obzirom na tek četiri primljena gola.

Nije bilo panike glede rezultata, ali su gosti iz Novog Sada dvaput bili blizu Riječanima. Nakon njihovog startnog vodstva od 3:0 Vojvođani odnose pobjedu u drugoj četvrtini.

Dvaput se u prvih osam minuta u strijelce upisiva Petar Muslim, jedan je gol zabio i Nikola Dedović, a od četvrte do četrnaeste minute nije se tresla mreža gostujućeg vratara Filipovića. Upisao je on osam obrana do poluvremena, ali i obranio dva riječka napada s igračem više.

Na 3:2 su tako smanjili Šulc i Marić, a vrijeme bez pogotka Primorja zaustavio je Vukičević. U posljednjih petnaest sekundi prvog dijela najprije gosti smanjuju na 4:3 pogotkom Prekogačića, a onda domaći vaterpolisti zabijaju iz svog posljednjeg napada preko Mihe Boškovića.

Novosađani u drugom poluvremenu ipak nisu mogli pratiti ritam riječkih snaga. Riječani u trećoj četvrtini koriste oba raspoloživa napada s igračem više, a njihovu seriju pogodaka otvara Cosmin Radu s dva zgoditka. U prvih pet minuta toga perioda pao je jednaki broj domaćih zgoditaka, zabijali su još Buljubašić, Krapić i Burić. Značilo je to da Primorje u posljednjih osam minuta ulazi s prednošću od 10:3.

Petar Muslim je sa svoja nova dva pogotka otvorio račun i u posljednjoj dionici igre. Jednom je zabio iz peterca, drugi put iz igre pa je rezultat u 26. minuti bio 12:3 za riječke vaterpoliste. U posljednjem periodu na vratima Primorja je Duju Jelovinu zamijenio Fran Čubranić koji je do kraja primio jedan gol (Prekogačić) i upisao tri obrane. Riječku listu pogodaka do kraja su podebljali Echenique, Muslim i Šetka za konačnu pobjedu vaterpolista Primorja od 15:4

U utorak (20.45 sati) i srijedu (14 sati) na redu su dvije utakmice četvrtfinala Prvenstva Hrvatske u kojima će Primorje na Kantridi ugostiti sastav šibenskog Solarisa.