Subota, 12. ožujka 2016. 20:24 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 7. kola: Primorje EB - Spandau 04 14:4 (5:1, 2:2, 2:0, 5:1)

Liga europskih vaterpolskih prvaka - skupina A, 7. kolo

PRIMORJE - SPANDAU 04 14:4 (5:1, 2:2, 2:0, 5:1)

Bazen Kantrida. Gledatelja 500

Suci: Matan Schwartz (Izrael) i Arkadiy Voevodin (Rusija). Delegat: Paulo Ramos (Portugal)

PRIMORJE EB: Vićan (10 obrana), Burić 1, Radu 1, Krapić 1, Buljubašić 1, Vukičević 2, Muslim 3, Petrović, Dedović 2, Echenique, Šetka 1, Bošković 2, Jelovina (2 obrana)

SPANDAU 04: Baksa (8 obrana), Saudaier, Schlanstedt, Ćuk 1, Preus, Jungling, Marzouki, Miers, Stamm 2, Oeler, Restović 1, Donner, Hohne.

Igrač više: Primorje EB 11 (6) Spandau 04 4 (3)

Peterci: Primorje EB - (-) Spandau 04 - (-)

Tri isključenja: Schlanstedt (24)

Primorje konačno slavi europsku pobjedu. Berlinski Spandau nije imao puno izgleda pred riječkim navijačima koji su, iako u nešto manjem broju u odnosu na prosjek gledanosti u Ligi prvaka ipak odveli svoje ljubimce do toliko željenog slavlja nad njemačkim prvakom. Što se gostiju tiče, bila je to potpuno drugačija momčad u odnosu na onu koja je Primorju uzela bod na svom bazenu Schoneberg sredinom prosinca.

Skupina A - rezultati 7. kola
Eger - Jadran Carine 8:7
Olympiakos - Barceloneta 9:5
Primorje EB - Spandau 04 14:4
Poredak: Olympiakos 15, Eger 14, Barceloneta i Primorje EB 11, Spandau 04 3, Jadran Carine 2 boda

Već u prvoj četvrtini bilo je jasno na čiju će stranu otići bodovi, odnosno preciznije - gdje će ostati. Kantrida ih je sebi prigrlila od prvog plivanja za loptu iza kojeg je uslijedilo pet pogodaka u mreži inače vrlo agilnog vratara Laszla Bakse koji se u nastavku susreta iskazao s nekoliko vrlo atraktivnih obrana.

Da nije, pisalo bi se o pobjedi Riječana od preko petnaest pogodaka razlike, što ni u jednoj utakmici košarkaške Eurolige nije malo.

Golijadu su otvorili Muslim i Burić, obojica mogu reći da su 'zadnji pas' dobili od Mihe Boškovića. Smanjio je Ćuk, zagrebački centar s berlinskom adresom, a bio je to jedini gol njemačkog prvaka u uvodnih jedanaest minuta susreta.

Nastavili su tako domaći zabijati preko Radua, Vukičevića i Dedovića, svatko od njih trojice upisao se u strijelce u svojoj minuti, u rasponu od šeste do osme.

Ako se to priključkom može zvati, Nijemci su ga držali kroz drugu četvrtinu. Uspijeli su se 'vratiti' tek na tri pogotka minusa, u periodu u kojem su golove izmijenjivali Bošković i Dedović s jedne, odnosno Stamm i Restović s druge strane.

Na poluvrijeme se odlazi sa 7:3, ali Spandau je bez postignutog pogotka sljedećih jedanaest minuta. Riječani stoga do 26. minute odlaze na 10:3, dvaput zabija Muslim, a jednom se u listu strijelaca upisuje i Ivan Buljubašić.

Posljednja je četvrtina završila identično prvoj, s novih pet golova u Spandauovoj mreži. Osim Buljubašića zabijali su Bošković, Muslim, Šetka i Vukičević za konačnih 14:4. Treba reći da je dvije vrhunske obrane (od deset ukupno) imao i Frano Vićan, bile su one nakon izravnih dvoboja u kontrama. Ćukov lob nije prošao, kao ni udarac u posljednjoj četvrtini.

Primorje nakon osam kola ima jednak broj bodova kao i Barceloneta, ali Španjolci imaju bolji međusobni omjer pa će Primorje osim tri pobjede u preostala tri kola (Olympiakos i Jadran Carine kod kuće, Eger vani) morati čekati kiks Katalonaca.