Antonio Mance igra najbolji nogomet u karijeri, ZTE priredio veliko iznenađenje u 21. kolu

Petak, 16. veljače 2024. 22:10 Napisao/la  SC

Riječki napadač pobjedi protiv vodeće momčadi lige pridonio pogotkom i asistencijom

Antonio Mance (Zalaegerszeg)

Momčad Zalaegerszega (ZTE) priredila je veliko iznenađenje u 21. kolu OTP Bank lige, Antonio Mance igra najbolji nogomet u karijeri!

Zalaegerszeg je u uzbudljivoj završnici u gostima pobijedio (4:3) vodeću momčad lige, riječki napadač pobjedi protiv Paksija pridonio je pogotkom i asistencijom.

Paksi je nakon prvoga dijela vodio 2:0 uz neiskorišteni kazneni udarac (Konyves 29), sve je upućivalo da će lider rutinski odraditi posao, te da će gosti bodove u borbi za ostanak morati tražiti negdje.

Evangelogu je postigao autogol (4), Konyves je povisio na 2:0 u drugoj minuti sudačke nadokande.

U drugom dijelu momčad momčad Zalaegerszega pokazala je karakter, počeli su gosti drugačije igrati, Mance je u 53. minuti idealno asistirao Gruberu za pogodak.

Kratko je trajalo veselje gostiju, Konyves je u 55. minuti povisio vodstvo domaćina na 3:1.

Gosti nisu stali, naprotiv!

U 66. minuti Croizet je smanjio vodstvo domaćina da bi Mance u 73. minuti izjednačio (3:3) rezultat nakon velike pogreške domaćeg vratara.

U sudačkoj nadoknadi Zalaegerszeg je uspio potpuno preokrenuti rezultat, nakon Croizetova udarca Szelpal je u 91. minuti postigao autogol za vrijednu pobjedu gostiju.

Zoran Lesjak i Josip Špoljarić sjedili su na klupi Zalaegerszega.

Antonio Mance je postigao 10 pogodaka i ostvario 2 asistencije, treći je na listi strijelaca iza dvojice igrača Ferencvarosa (Varga 13, Kodro 11).

Napomena, Zalaegerszeg je u 21 kola postigao 30, dok je najefikasniji Ferencvaros u 20 kola postigao 52 pogotka.