Lea Vukoja druga na Top-10 turniru, u Zagrebu nastupilo deset najboljih karatistica na svijetu

Ponedjeljak, 06. studenog 2023. 20:51 Napisao/la  B. K.

Lea Vukoja osvojila je drugo mjesto u 21. izdanju Top-10 turnira, koje se održalo u Zagrebu.

Top-10 turnir je jedinstveno natjecanja u svijetu, koje je dobilo epitet najjačeg natjecanja za žene u karate sportu.

Na njemu nastupa 10 aktualnih seniorskih osvajačica medalja sa svjetskih i europskih prvenstava.

Natjecanje je "Open wight" i održava se prema WKF pravilima.

Vukoja je u uvodnim borbama bila bolja od Talijanke Linde Stasi iz 6:2 i Turkinje Farme Naz Yenen, svjetske viceprvakinje sa 8:1.

U finalu je izgubila od Sadee Bećirović 0:3.

Bio je to susret dviju brončanih reprezentativki sa Svjetskog prvenstva u Budimpešti i prvo hrvatsko finale u povijesti turnira.

Ovo je deveti put da je turnir osvojila hrvatska predstavnica, a među osvajačicama su Riječanke Jelena Kovačević, koja je to ostvarila 2006. i Petra Volf koja je prva bila 2007. godine.