Četiri medalje, jedno zlato, dva srebra i jedna bronca, to je ono što bi me usrećilo. Ako bude jedna manje, neću plakati, jer sam svjestan da se za medalju puno toga mora poklopiti, rekao je izbornik Milan Celija
Mladenić je postala prvakinja u preciznom izbijanju i bližanju i izbijanju u krug na prvenstvu održanom u Boćarskom centru Podvežica
U finalu pojedinačnog dijela Nives Mladenić (Kastav) pobijedila je Teu Čančarević (Škola boćanja Čavle) 13:8. U brzinskom izbijanju slavila je Besarta Cocaj (Škola boćanja Čavle) koja je pogodila 29 boća iz 38 izbačaja
Seniorskim reprezentativcima u Pazinu su se priključili i juniorski reprezentativci do 18 i do 23 godine, koji se spremaju za SP koje počinje 18. rujna u francuskom Eye Bansu
Hrvatski seniorski boćarski reprezentativci zaključili su nastup u Tivtu pobjedom nad Srbijom osvojivši drugo mjesto u ukupnom poretku
Rezultati 4. kola: Hrvatska - BiH 10:4, Crna Gora - Srbija 11:3. Poredak: Slovenija 9, Hrvatska 6, Crna Gora 6, Srbija 3, BiH 0
Petoboj nacija Alphonse Lagier Bruno, 1. kolo: Hrvatska - Slovenija 5:9, 2. kolo: Crna Gora - Hrvatska 2:12
Celija je odabrao Juru Maglića i Antu Grančića (Zrinjevac), Rolanda Marčelju i Lea Brnića (Vargon), Gianfranca Santora (Trio Pazin) i Nenada Tadića (Istra Poreč)