PRVA LIGA ODBOJKAŠICA

Rijeka poražena kod Azene, Kostrena - Rovinj 2:3

Subota, 23. studenog 2013. 20:34 Napisao/la  SC

Utakmica 8. kola, Prva jakosna skupina: Azena - Rijeka CO 3:0. Druga jakosna skupina: Rovinj - Kostrena 2:3

Prva liga odbojkašica, 8. kolo

AZENA - RIJEKA 3:0

Utakmica 8. kola, Prva jakosna skupina: Azena - Rijeka CO 3:0 (25:16, 25:21, 25:18). Gradska dvorana. Gledatelja: 50. Suci: Perić i Babić.

AZENA: Visković, Uzelac, Bečić, Klafurić, Pokrajčić, Radoš, Matić, Rupčić, Cvetnić, Lukić, Fabijanac, Radoš.

RIJEKA CO: Curać, Popić, Boban, Milosavljević (L), Cvijić, Francetić, Pešut, Šćulac, Mioč, Bačić.

Odbojkašice Rijeke očekivano su poražene na gostovanju kod Azene, ekipe koje su prošle godine pobijedile u finalu doigravanja za prvaka. Riječanke su ponovo puno griješile, iako je i domaćin iskoristio svoj fond pogrešaka.

Ionako mlada ekipa Rijeke bila je dodatno pomlađena činjenicom da je na klupi sjedila dvanaestogodišnja Martina Bačić koja je u ekipu ušla umjesto bolesne Eme Kraljevič.

Prva liga odbojkašica

KOSTRENA - ROVINJ 2:3

Utakmica 8. kola, Druga jakosna skupina: Kostrena - Rovinj 2:3 (25:21, 26:24, 8:25, 11:25, 10:15). Gledatelja: 50. Suci: Kranjc (Karlovac), Humski (Zagreb),

KOSTRENA: Smeraldo, Zdrilić, Dujmić, Ljuština, Jug, Mišković, Bakarčić, Zupčić, Šikić, Vrbanc, Savić, Gajić.

ROVINJ: Cvitić, Božić, Šimunović, Jurić, Terlević, Slavulj, Vitasović, Žarković, Grujić, Čorić, Ivanović, Janko.

Odbojkašice Kostrene izgubile su od Rovinja nakon pet setova i vodstva 2:0. Već je kraj druge dionice dao naslutiti da bi se gošće mogle vratiti kada su od zaostatka 10:16 ulovile priključak u završnici, te su kod 23:24 imale set loptu. Kostrena je ipak uspjela osvojiti drugi set, ali tek onda je proigrao Rovinj.

Gostujuće odbojkašice odlično su servirale i praktički onemogućile Kostreni napad, te su ujedno dobro igrale na prijemu. Nakon što su izgubile treću i četvrtu dionicu, Kostrenjanke su priključak u petom setu zadržale do 8:8, ali više od toga nisu mogle.