Mladost nanijela Rijeci šesti prvenstveni poraz

Subota, 09. studenog 2013. 22:13 Napisao/la  SC

Utakmica 6. kola: Mladost – Rijeka 3:0 (25:12, 25:16, 25:13)

Prva liga odbojkašica, 6. kolo

MLADOST - RIJEKA 3:0

Utakmica 6. kola Prve jakosne skupine: Mladost – Rijeka 3:0 (25:12, 25:16, 25:13). Dom odbojke Bojan Stranić. Gledatelja: 50. Suci: Humski, Adamek (obojica Zagreb).

MLADOST: Ćaćić, Žmire, Nakamura (L), Minami, Račić, Mlinar, Uljević, Božičević, Deak, Vugec, Jularić, Jurišić.

RIJEKA: Curać, Popić, Boban, Milosavljević (L), Cvijić, Francetić, Pešut, Ščulac, Mioč, Kraljević.

Odbojkašice Rijeke doživjele su novi poraz u prvenstvu, ovoga puta uspješnija je bila zagrebačka Mladost. Aktualne državne prvakinje ovoga puta nisu uspjele pružiti jači otpor Mladosti koja je bila jedna od rijetkih ekipa koja je proteklih godina u prvenstvu uspjela pobijediti tada dominantnu Rijeku.

Mladost je ovoga puta povela 3:0 na otvaranju susreta, Rijeka je uzvratila s dva poena i to je bilo sve. Domaće odbojkašice pobjegle su na 8:2 i tako prelomile prvi set.

U drugom setu izabranice Krešimira Jurića držale su priključak do 8:8, ali novi pad u gostujućim redovima donio je domaćinu prednost 15:8. Nakon toga kraj druge i treća dionica bili su formalnost.