Kup Hrvatske u odbojci: Riječani dočekuju Mursu, Riječanke putuju u Kaštelu

Utorak, 20. studenog 2012. 11:59 Napisao  Marko Babić

- Ne znam previše o Marina Kašteli, dosta su mlađe cure, dosta su borbene, nadam se da ćemo pobjediti, rekla je Bernarda Brčić, kapetanica HAOK-a Rijeka

Srijeda je u odbojkaškim krugovima dan rezerviran za prve utakmice četvrtfinala Kupa Hrvatske. Odbojkašice Rijeke u sjeni financijskih problema koji tresu klub putuju na gostovanje kod Marina Kaštela (20), trećeplasirane ekipe Prve lige koja je u prvih pet utakmica upisala dvije pobjede i tri poraza.  MOK Rijeka će u prvoj utakmici ugostiti Mursu Osijek (20.15).

Pravilo zlatnog seta
U Kupu Hrvatske igra se po pravilu zlatnog seta. Dakle za prolaz u idući krug moraju se upisati dvije pobjede. U slučaju da obje ekipe ostvare po jednu pobjedu, neovisno o rezultatu, nakon druge utakmice igrat će se zlatni set koji će odlučiti koja će ekipa ući u polufinale.

- Nadam se pobjedi, vratila nam se Matea Magdić i mislim da će biti u konkurenciji za sastav budući da je počela trenirati. Katarina Pilepić je također polagano počela  ulaziti u igru. Ne znam previše o toj ekipi, dosta su mlađe cure, dosta su borbene, nadam se da ćemo pobjediti, rekla je Bernarda Brčić, kapetanica HAOK-a Rijeka.

U iščekivanju rješavanja financijskih problema Riječanke imaju gust raspored. Nakon gostovanja u Dalmaciji Riječanke već u četvrtak očekuje utakmica Interlige protiv SVS Posta (Dvorana mladosti, 18 sati).

-  To će biti puno teža utakmica od ove u srijedu. Post je dobra ekipa, došla im je i tehničarka Aleksandra Milosavljević. Radi se o iskusnoj ekipi. Borit ćemo se pa što bude. Bitno nam je da protiv Kaštela dobro odigramo, zaključila je Bernarda Brčić.

Riječani će pak u srijedu na domaćem parketu dočekati Mursu Osijek od 20 sati u Dvorani mladosti. Drugi je ovo čin ogleda riječke i osječke ekipe, Mursa Osijek u subotu na domaćem terenu u prvenstvu pobijedila izabranike Velimira Liverića 3:0. U Rijeci su uvjereni da se mogu nositi sa sastavom iz Osijeka i najavili su da će utakmica u Dvorani mladosti biti nešto drugačija priča.