KUP HRVATSKE

Odbojkašice Rijeke slavile u Vinkovcima

Subota, 29. rujna 2012. 18:26 Napisao/la  M. B.

CESTORAD - ŽOK RIJEKA 1:3

Prva utakmica 1. kola Kupa Hrvatske: Cestorad - Rijeka 1:3 (16:25, 25:15, 22:25, 15:25). Dvorana Lenije.  Gledatelja: 80.

Suci: Bardić i Muha (oba Osijek).

CESTORAD: Žurić, Pelin, Lovrić, Mijoković, Tomić, Barunčić, Nikšić, Goričkić, Perić, Petričević (L).

RIJEKA: Došen (L), ZDrilić, Šćulac, Savić, Mioč, Kalebić, Magdić, Pešut, Car, Brčić.

Odbojkašice Rijeke pobjedom na gostovanju kod Cestorada 3:1 otvorile su sezonu. Za razliku nogometaša Rijeke koji su se u Vinkovcima obrukali, nekoliko stotina metara od stadiona u dvorani Lenije, odbojkašice su došle do pobjede. Doduše, igra je bila daleko od idealne, nakon dobrog otvaranja u prvom setu, u drugoj dionici Riječanke su lošom igorm u obrani i na prijemu otvorile mogućnost gošćama da se vrate u igru.

Vinkovčanke su to iskoristile, nakon što su osvojile drugi set, u trećoj dionici vodile su 20:17. Ali Rijeka je ponovo pokazala snagu i preokrenula rezultat. To je bilo dovoljno da se do kraja slomi otpor Cestorada.