Superliga: Odbojkaši Rijeke namučili favorita, Ribola Kaštela slavila u pet setova

Subota, 19. veljače 2022. 21:35 Napisao/la  SC

RIBOLA KAŠTELA – RIJEKA 3:2 (25:18, 23:25, 21:25, 25:14, 15:10)

Gradska dvorana Kaštela.

Suci: Vedriš i Bingula.

RIBOLA KAŠTELA: Šormaz, Jurić, Mandjukov, Mustapić, Martinović, Cvijović, Jureta, Barać, Kulušić, N. Šormaz, Barić, Bašić (L), Cikojević, Šuker (L).

RIJEKA: Pavlović, Stanić, Čargonja, Marković, Maglica, Lasić, Banko (L), Markovski (L), Dukić, Žeželić.

Odbojkaši Rijeke bili su nadomak senzacije u Kaštel Starom, mlada riječka ekipa upisala je poraz nakon kojega nitko neće biti nezadovoljan.

Riječani su odlično ušli u utakmicu protiv favoriziranog domaćina i nakon gubitka prvog seta, predvođeni raspoloženim Dukićem okrenuli utakmicu u svoju korist.

No, premlada momčad nije u istom ritmu uspjela susret privesti kraju, utakmica je otišla u peti set koji je na kraju pripao domaćinima.

- Nema zamjerki. Igrali smo jako dobro. Držali smo se do same završnice u petom setu, napravili smo nekoliko pogrešaka i Ribola Kaštela se odvojila i riješila dvoboj u svoju korist, ali jako sam zadovoljan. Utakmica je bila super, odigrali smo odlično dva seta. Mislim da nam je ovo najbolja utakmica ove sezone, rekao je Velimir Liverić, trener Riječana.

Rezultati 16. kola: Mursa-Osijek – Marsonia 3:0, Rovinj – Kitro Varaždin 0:3, Mladost – Zadar 3:0, Centrometal – Sisak 3:1, Gorica – Split 0:3.