Kup Hrvatske za odbojkašice: Drenova u četvrtfinalu, Kostrena i Rijeka CO ispali

Srijeda, 15. listopada 2014. 22:59 Napisao/la  M. B.

Uzvratni susret 1. kola: Split 1700 - Drenova 2:3, Rijeka CO - Fortis Volta 2:3, Poreč - Kostrena 3:0

Kup Hrvatske

SPLIT 1700 - DRENOVA 2:3

Uzvratna utakmica 1. kola: Split 1700 - Drenova 2:3 (25:23, 23:25, 17:25, 25:17, 17:19).

Dvorana Gripe. Gledatelja: 50. Sudac: Peslać i Ivković (oba Split).

SPLIT 1700: Bakota, Zovko, Bartulović, Glavinović, Pejković, Lucić, Dimlić, Radošević, Begović, Klarić, Miholjević, Ruščić.

DRENOVA: Vučković, Surina, Buljat, Mudrić, Čargonja, Rajković, D. Kovačić, L. Kovačić, Marcato, Pavličić, Mavrinac.

Odbojkašice Drenove plasirale su se u četvrtfinale Kupa Hrvatske pobijedivši Split 3:2 u uzvratnom susretu nakon dva sata igre. Drenova je plasman u idući krug osigurala već osvajanjem trećeg seta, drugog u svoju korist na ovoj utakmici budući da je u prvom susretu slavila 3:0. Drenova je tako ostala jedini predstavnik PGŽ-a kod odbojkašica u Kupu Hrvatske.

__________________________________________________________

RIJEKA CO - FORTIS VOLTA 2:3

Uzvratni susret 1. kola Kupa odbojkašica: Rijeka CO – Fortis Volta 2:3 (15:25, 26:24, 25:23, 22:25, 11:15). Dvorana mladosti. Gledatelja: 50. Suci: Kranjc (Karlovac), Miškulin (Sv. Lovreć).

RIJEKA CO: Curać 4, Popić 6, Barać, Cvijić, Bačić, Milosavljević 1, Boban 2, Francetić, Klobučar 8, Šćulac 19, Mioč 11, Kraljević 10.

FORTIS VOLTA: Čanković 12, Mikulić 1, Kliman 1, Topčić 8, Cvetnić 9, Rimac 4, Radoš 1, Blažević 8, Martinčić, Barunčić 20, Ćosić 4, Pavić 2.

Odbojkašice Rijeke propustile su izboriti zlatni set i evenutalni plasman u četvrtfinale nakon poraza od Fortis Volte.

Rijeka je proigrala u drugom setu kod 14:20. Od trenutka kada su osvojile drugi set u Dvorani mladosti se igrala jedna drugačija odbojka. Imale su i vodstvo 8:5 u petom setu, ali nisu uspjele.

POREČ - KOSTRENA 3:0 (25:9, 25:9, 25:7)

Dvorana Veli Jože. Gledatelja: 50. Suci: Ruba i Poorpat.

POREČ: Pahović, Levak, Zahirović, Rupčić, Brletić, Burilo, Jakšetić, Šajin, Sučić, Žužić, Rogović, Račić.

KOSTRENA: Bilić, Smeraldo, Tićak, M. Bačić, Šaban, Brajković, Šikić, Malatestinić, Cicović,V. Bačić.

Odbojkašice Kostrene uvjerljivo su poražene u uzvratnoj utakmici prvog kola Kupa Hrvatske. Utakmica je trajala sat vremena, a Kostrenjanke su u tri dionice skupile dovoljno poena za jedan set. Rezultat ne iznenađuje budući da na put nisu krenule Iva Zdrilić i Valentina Vrbanc, te

Suzana Dujmić i Ivona Bakarčić. Bez pravog prijema nije bilo moguće igrati protiv objektivno kvalitetnijeg suparnika. U utakmici protiv Poreča u ulozi pomoćnog trenera na klupi Kostrene debitirala je Magda Maras, trofejna riječka odbojkašica.