PRVA LIGA ODBOJKAŠICA

Kostrena izgubila od Kaštela

Nedjelja, 16. prosinca 2012. 20:34 Napisao/la  I. Milatić

Zaostala utakmica 10. kola, druga jakosna skupina: Kostrena - Kaštela DC 1:3 (23:25, 20:25, 25:16, 18:25)

Prva liga odbojkašica

KOSTRENA - KAŠTELA DC 1:3

Zaostala utakmica 10. kola, druga jakosna skupina: Kostrena - Kaštela DC 1:3 (23:25, 20:25, 25:16, 18:25). Dvorana Kostrena Gledatelja 50. Suci: Milan Rajković i Bojan Brlas (oba Rijeka). Delegat: Miroslav Medač (Rijeka)

KOSTRENA: Černjeka, Giaconi, Dujmić, Ljuština, Bakarčić, Brčić, Smeraldo, Šikić, Fodolović, Močibob.

KAŠTELA DC: Stanović, Barić, Bazina, Bilić, Tandara, Bučević, Hrstić, Bakota, Šunjić, Matas.

Odbojkašice Kostrene nisu mogle više od seta protiv Kaštela DC. Iako su obe ekipe u dva dana morale odigrati dvije utakmice, Dalmatinke su bile koncentriranije kad je trebalo. U prvome setu igralo se poen za poen do vodstva Kostrene 8:7 i nakon toga gošće rade prvi niz i odvajaju se na 8:12. Četiri poena prednosti za Kaštela DC bilo je do 11:15. Kostrena se vraća u susret i smanjuje na 15:16, ali još jednom se Kaštela odvaja na osjetniju prednost (15:19). Kao po pravilu Kostrenjanke smanjuju na 18:19, no još jednom dozvoljavaju Kaštelankama da odu na tri poena prednosti 19:22. Naravno, i to je izazvalo reakciju domaćega sastava koji izjednačuje na 22:22 i 23:23, ali u presudnoj fazi seta mirnije su gošće i nakon 23 minute osvajaju prvi set sa 23:25.

Kostrena je drugi set otvorila vodstvom 2:0, ali gošće ubrzo okreću rezultat na svoju stranu i vode 4:3. Nakon izjednačenja 5:5 gošće se još jednom osjetnije odvajaju (6:9), međutim to po pravilu izaziva pozitivnu reakciju Kostrenjanki koje se vraćaju na 10:10. Praktično se igra poen za poen uz stalnu minimalnu prednost Kaštela, a prijelomni trenutak drugog seta bio je kada su od 15:16 odlaze na 16:21 i mirno zadržavaju prednost i nakon 22 minute zaključuju drugi set sa 20:25.

Obzirom na to kako je krenuo treći set malo je tko vjerovao u četvrti. Kaštelanke su povele sa 3:0 i 6:3, pa onda 9:5 i 10:6 i stale. Kostrena okreće na 12:10, no serija od šest poena u nizu nije i najveća. Kaštela je povela 13:15 a onda je servis uzela Suzana Dujmić i nanizala 11 poena za 24:15. Kostrena realizira drugu set loptu i nakon 25:16 ulazi se u četvrti set.

U četvrtoj dionici prvu prednost ima Kostrena (3:1 i 5:2), a posljednje vodstvo domaćega sastava bilo je kod 12:11 kada Antonella Hrstić asom otvara seriju od osam poena na svome servisu i gošće odvodi na 12:19 što ovu priču privodi kraju sve do konačnih 18:25 nakon sat i pol igre.

Pred Kostrenom je još jedan ispit ove kalendarske godine. Narednoga tjedna ugošćuju ekipu Rovinja.