PRVA LIGA ODBOJKAŠA

G. Vežica nakon maratona pobijedila Opatiju

Subota, 15. prosinca 2012. 19:17 Napisao  Marko Babić

Gornja Vežica - Opatija 3:2 (24:26, 25:19, 25:11, 22:25, 16:14). Riječani su u petom setu spasili meč loptu

Prva liga odbojkaša

GORNJA VEŽICA - OPATIJA 3:2

Utakmica 11. kola, druga jakosna skupina: Gornja Vežica - Opatija 3:2 (24:26, 25:19, 25:11, 22:25, 16:14). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 25. Suci: Dravko Stipaničev i Ana Stipaničev (oboje Rijeka).

GORNJA VEŽICA: K. Pervan 11, Maričić 3, Bukša 8, Rogić 10, Bradić 21, Šimičić, Pujić, Šorli, Lasić 15, Zupčić, Grozdanić 2, S. Pervan (L).

OPATIJA: Vrkić 2, Brnčić 13, Petrović, Osojnak 16, Aničić (L), Čule 1, Jović 11, Dukić 23.

Napad poeni: Gornja Vežica 54, Opatija 49.

Blok poeni: Gornja Vežica 7, Opatija 13.

Servis poeni: Gornja Vežica 10, Opatija 4.

Neforsirane pogreške: Gornja Vežica 16, Opatija 21.

Servis pogreške: Gornja Vežica 11, Opatija 19.

Odbojkaši Gornje Vežice svladali su Opatiju 3:2 u maratonskom ogledu. Vežičani su prvo propustili iskoristiti nalet i osvajanje drugog i trećeg seta da još ranije okončaju susret, dok su Opatijci prokockali prednost u petom setu.

Peta dionica bila je neizvjesna do samog kraja, Opatijci su imali i meč loptu. Naime, nako dvije pogreške Kristijana Pervana Opatija je stekla prednost 4:6, koju je brzo ispustila. Vežica je povela 8:7, ali blok Osojnaka i pogreška Bradića vratila je prednost gostima. Igrao se poen za poen, a kod 13:13 nakon pogreške Kristijana Pervana Opatija je imala meč loptu (13:14).  Ipak, Lasić je prošao u napadu, a nakon pogreške Brnčića Vežica je dobila svoju priliku. Bukša je blokirao Brnčića i Riječani su mogli slaviti.

Inače, susret je imao zanimljiv tijek. Opatijci su u prvom setu blokom Čule i Osojnaka pobjegli na 19:21, a ubrzo su imali četiri set lopte (20:24). Koliko su brzo stekli prednosti, tako su je brzo i ispustili, Vežičani su nakon pogreške Ćule i Brnčića, te napada Bradića stigli na 24:24. Ali zatim je  uslijedila pogreška Maričića na početnom udarcu, a Kristijan Pervan donio je Opatiji set poslavši loptu van granica igrališta.

Onda je krenula Gornja Vežica predvođena Bradićem, na drugu tehničku minutu odmora u drugoj dionici otišli su s vodstvom 16:8. Riječani su u istom ritmu nastavili mljeti goste u trećoj dionici. Niz dobrih servisa Bukše donio je u trećem setu vodstvo 11:5 koje je naraslo na 16:5. Činilo se da za Opatijce nema povratka u četvrtoj dionici. Ipak, Opatijci su smirili prijem i uz konkretniji napad kroz cijeli set imali vodstvo od nekoliko poena koje Vežičani nisu nikako uspjevali uloviti.