Škrljevčani pružili sjajan otpor, Cibona do posljednje sekunde strahovala za pobjedu

Nedjelja, 12. ožujka 2023. 19:51 Napisao/la  KS

U 27. minuti gosti su imali 63:36, Amerikanac Griffin Ramme serijom trica Škrljevčane doveo na samo tri poena zaostatka 1:37 sekundi prije kraja

HT Premijer liga košarkaša, 22. kolo

DEPOLINK ŠKRLJEVO – CIBONA 85:89 (23:19, 5:28, 20:20, 37:22)

Dvorana SRC Mavrinci. Gledatelja: 500

Suci: Radojković, Hordov, Mrčeta.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Jelić 12 (1-1), Kujundžić 2, Thornton 27 (5-5), Rajčić 2, Barišić 14 (5-8), Bart 3, Antunović 2, Ramme 21, Butorac, Rajković, Svoboda.

CIBONA: Perasović 4, Mazalin 15 (5-7), Arnaitović, Kapusta 21 (9-10), Bundović 5 (1-1), Vuković 12, Radovčić 13 (1-2), Frančešević, Smajlagić 11, Majcunić 3, Baković, Ljubičić 5 (3-4).

Košarkaši Cibone teže od očekivanog opravdali su status favorita tijekom svog gostovanja na Mavrincima, momčad trenera Josipa Sesara na kraju je do posljednjih sekunda strahovala za pobjedu u utakmici koja je na tribine privukla rekordan broj gledatelja ove sezone, koji na kraju sigurno nisu bili razočarani viđenim.

Niti kada je u pitanju Depolink Škrljevo, kojima će podrška silno trebati narednih tjedana, niti kada je u pitanju momčad Cibone koja igra sasvim solidnu košarku s obzirom na okolnosti u kojima se trenutačno nalaze.

Mogli su biti razočarani jedino sudačkom trojkom, 1:14 minuta prije kraja Ivan Majcunić na trici je blokadom zaustavio „vrućeg“ Griffina Rammea, koji je u utakmicu ušao s četiri vezana promašaja za tri poena, pa onda s pet uzastopno pogođenih trica i dvjema ukradenim loptama, doveo svoju momčad na samo korak od senzacije, 1:37 minuta prije kraja utakmice prednost gostiju, koja je u 27. minuti iznosila i 27 poena (63:36) Rammeovom petom tricom istopila se na svega tri poena (80:77).

S tribina je uslijedila erupcija negodovanja, sudac je samo nemoćno slegnuo ramenima, a domaća momčad uzalud protestirala i na kraju uložila i posljednji atom snage da dođe do senzacije, ali u tome na žalost nije uspjela, gosti su s linije slobodnih bacanja spasili svoju čast.

Cibosi su na Mavrincima zaigrali prilično ležerno, „lako ćemo“ sindrom možda je dodatno bio naglašen nakon što su utakmicu otvorili serijom 8:0 uz dvije trice Borne Kapuste.

Škrljevčani su pak, što je bilo i za očekivati, suparnika shvatili maksimalno ozbiljno, na otvaranju su napadački bili raspoloženi Thornton, koji je s nekoliko minijatura podigao gledatelje na noge, te Barišić koji je u prvih deset minuta pogodio tri trice iz tri pokušaja.

Zahvaljujući Thorntonu i Barišiću domaća je momčad do šeste minute uhvatila goste (13:13), u sedmoj minuti Barišić je pogodio tricu za prvo domaće vodstvo na utakmici (16:13), utakmica je počela poprimati zanimljive konture, borbeni domaćini djelovali su razigrano, raspoloženo, neopterećeno pa je do kraja prvog dijela prednost lagano i narasla (23:19).

No, prvih deset minuta na kraju su se pokazali tek kao labuđi pjev, Josip Sesar predah između dvije dionice iskoristio za „jezikovu juhu“ svojim izabranicima, kritika je urodila plodom, u drugoj četvrtini na parket su se vratili isti igrači, ali s drugačijim stavom.

Jednostavno, Cibona je u drugoj dionici pokazala svoje drugo lice, podigli su agresivnost i pokretljivost u obrani, napad im ionako nije problem, košarkaši Depolink Škrljeva isti su se tren našli u problemima, naročito nakon što je zaustavljen Thornton, odnosno nakon što je stao šut za tri poena, ali i nakon što je već u 11. minuti domaći trener Rajković morao poštedjeti bespoštednog Kujundžića (pet skokova u prvih deset minuta) zbog tri osobne pogreške.

Cibosi su na neočekivano dobro otvaranje domaćina odgovorili serijom 14:0, u 18. minuti dohvatili su najveću dotadašnju prednost na utakmici (38:25) i mirno prvo poluvrijeme priveli kraju, Škrljevčani su u drugih deset minuta uspjeli ubaciti tek pet poena, poput balona od sapunice rasplinule su se iluzije da bi se možda protiv umornih gostiju, a sigurno jesu umorni nakon serije napornih utakmica, možda moglo nešto učiniti.

Ostatak utakmice prijetio je postati utakmicom revijalnog karaktera, rezultat iz 27. minute sugerira da je domaćinima čak prijetio i pravi mali potop, ali onda se u dvorani ukazao Griffin Ramme.

Američki branič promašio je deset trica za redom (šest protiv Zaboka i četiri protiv Cibone), a onda je namjestio ruku, njegove ubačaje gosti nisu najozbiljnije shvatili, za razliku od domaće momčadi, koja je opet postala rastrčana, požrtvovna, razigrana i neopterećena.

I na kraju s pravom može žaliti što nisu uspjeli prirediti senzaciju, za utjehu im jedino može ostati činjenica da definitivno ne zaslužuju biti tamo gdje trenutačno jesu, na dnu premijerligaškog poretka.

Škrljevčane sada očekuje deset utakmica u borbi za očuvanje statusa, vrlo brzo vidjet će se kakav će biti ishod borbe za ostanak, ako je suditi prema nekim dionicama utakmice protiv Cibone (prvih deset minuta, četvrta četvrtina) Škrljevčani definitivno imaju taj potencijal.