Premijer liga: Škrljevo pobijedilo u gostima kod Ribole Kaštele, raspoloženi Konjević zabio čak 33 poena

Subota, 07. travnja 2018. 20:56 Napisao/la  SC
Davor Konjević (Škrljevo) ubacio je čak 33 poena
Davor Konjević (Škrljevo) ubacio je čak 33 poena Foto: Valentina Prokić

Premijer liga košarkaša - 22. kolo

RIBOLA KAŠTELA - ŠKRLJEVO 73:81 (10:19, 29:22, 17:25, 17:15)

Sportska dvorana Sokolana. Gledatelja: 50

Suci: Jovović, Prpić, Galiot (svi iz Zagreba). Delegat: Župinski (Split)

RIBOLA KAŠTELA: Kljajić 15, Đirlić, Mikulić 3, Rašetina 5, Pruže, Došen 18 (2-2), Đugum 14, Vidović, Roso 4 (4-4), Šipić 14 (4-5)

ŠKRLJEVO: Šarac 9 (2-3), Štemberger 10, Jashari, Ušić 4, Barnjak, Boban 8, Hrnjkaš, Perković 11, Konjević 33 (2-4), Furlan 4, Janc, Stipčić 2

Slobodna bacanja: Ribola Kaštela 10-11, Škrljevo 4-7

Trice: Ribola Kaštela 7-22, Škrljevo 9-28

Skokovi: Ribola Kaštela 40 (10-30), Škrljevo 32 (7-25)

Košarkaši Škrljeva slavili su u gostima kod Ribola Kaštele na krilima raspoloženog Davora Konjevića koji je zabio čak 33 poena.

Nakon uvjerljivog vodstva u prvoj četvrtini, u drugoj dionici domaći su se malo razbudili te su uspjeli smanjiti prednost Škrljeva i približiti se na minus šest, 35:41 dvije minute prije poluvremena.

Uslijedila su dva koša Kljajića i Rašetine te se na poluvrijeme otišlo sa samo košem prednosti za Škrljevo 39:41.

Šipić je odmah na početku treće dionice pogodio za izjednačenje 41:41, ali Šarac uzvraća tricom za novi bjeg Škrljeva.

Domaći se ne predaju, tricu je pogodio Rašetina 44:44 te se nastavila izjednačujuća igra.

Tako je u 25 minuti rezultat bio 52:52. No, onda se Škrljevo probudilo i ubacilo u višu brzinu i do kraja treće četvrtine napravilo razliku 56:66.

U posljednjoj četvrtini više nisu dozvolili domaćima da ugroze pobjedu.