A-1 LIGA KOŠARKAŠICA

Pleter doživio peti poraz sezone

Subota, 01. prosinca 2012. 19:50 Napisao  Luka Variola

Utakmica 8. kola: Pleter - Jolly JBS 63:91. Riječankama je presudila dva metra visoka reprezentativka Luca Ivanković

Utakmica 8. kola:

A-1 LIGA KOŠARKAŠICA 8. kolo

PLETER - JOLLY JBS 63:91

Dvorana Dinko Lukarić. Utakmica 8. kola: Pleter - Jolly JBS 63:91 (16:23, 16:24, 10:27, 21:17)

Gledatelja: 100. Suci: Sušanj, Šverko i Stanković (svi Rijeka)

PLETER: Nikolić 10 (3-4), Gambiraža 13 (2-4), Tomić 10 (5-6), Jerkić, Mršić, Mrčela 2 (0-2), Gašparović 2, Mašić 5 (1-2), Serdar 4, Vrsaljko 17 (9-10), Barać

JOLLY JBS: Stojanović 3, Dujić 3 (0-1), Chiabov 9, Periša, Cigić 7, Semren 12 (2-4), Benić 6, Smolić, Marta di, Petković, Mišura 18 (4-5), Ivanković 33 (3-5

Slobodna bacanja: Pleter (20-28), Jolly JBS (12:20). Trice: Pleter (5-8), Jolly JBS (5-13)

Skokovi: Pleter 11 (3), Jolly JBS 22 (8). Osobne pogreške: Pleter 19, Jolly JBS 21

Košarkašice Pletera očekivano su na Kozali poražene od lidera iz Šibenika, koji je pitanje pobjednika riješio već do odlaska na odmor (32:47). Jedna od najkvalitetnijih hrvatskih ekipa, koju vodi bivši trener Kvarnera Edi Dželalija, u Rijeci je bez većih problema ostvarila osmu pobjedu u isto toliko susreta.

Pletericama je presudila reprezentativka Luca Ivanković, koja je u reketu jednostavno bila nezadrživa. Gotovo dva metra visoka igračica (198 cm) na kraju se zaustavila na 33 koša. Odlično ju je pratila njezina kolegica iz reprezentacije i najljepša sportašica Hrvatske Antonija Mišura (18). U petom porazu Pletera bolje od ostalih bile su Vrsaljko (17) i Gambiraža (13).

Riječanke su se dobro držale do sedme minute (15:15), da bi potom Dželalijina ekipa ubacila u "višu brzinu", iskoristivši očitu razliku u kvaliteti. Nakon izjednačenog početka Šibenčanke su u devetoj minuti okončale 9:3 seriju za vodstvo 16:21. Dobra igra gošći nastavila se i u drugoj dionici, pa je nakon polaganja najljepše sportašice Hvatske za 24:34 domaći strateg Šućurović bio primoran pozvati minutu odmora.

Ista nije urodila željenim rezultatom, budući da su Šibenčanke do odmora povećale prednost i na poluvrijeme otišle s ugodnih + 15 (32:47). U trećoj minuti nastavka Luca Ivanković je pogodila uz prekršaj i dodatnim bacanjem prvi puta prednost postavila na 20 ili više koševa razlike (35:57). Pitanje pobjednika je tada bilo riješeno, jedina dilema bila je s koliko će razlike gošće slaviti na kraju.