Kvarner 2010 uraganom u produžetku srušio Alkar

Subota, 31. ožujka 2012. 20:19 Napisao  Luka Variola

Kvarner 2010 - Alkar 93:83. Riječani su treće uzastopno slavlje osigurali nakon što su u dodatnih pet minuta zabili 15 i  primili samo 5 koševa

Dvorana Dvorana Dinko Lukarić. Utakmica 3. kola A-1 lige za ostanak: Kvarner 2010 - Alkar 93:83 (15:19, 22:26, 26:16, 15:17, 15:5). Suci: Muhvić (Karlovac), Petrović (Zagreb) i Hadžić (Pula). Gledatelja: 200.

KVARNER 2010: Češković 22 (3-3), Boban 8, Juričić 3, Pehar 4, Surina 8 (2-3), Kučan, Blajić 6 (2-4), Šimovic 25 (13-19), Legović, Cinac 17 (6-8), Širko, Lipovščak.

ALKAR: Rogić 21 (7-8), Gaurina 15 (1-3),  Anzulović 1 (1-2), Bubalo 13 (2-1),  Modrić 12 (2-2), Kanaet 3 (1-2), Župić 4, Librenjak, Čurković 2, Tešija 12 (4-4), Boban.

Košarkaši Kvarnera 2010 pobijedili su na Kozali nakon produžetaka momčad Alkara 93:83 i trećom pobjedom u Ligi za ostanak napravili ogroman korak prema sačuvanju prvoligaškog statusa. Riječani su u posljednje četiri minute ušli s prednošću + 7 (74:67), ali su Sinjani serijom 11:4 utakmicu uspjeli odvesti u dodatno vrijeme. Riječanima je već tada pobjedu mogao osigurati Češković ali je njegov pokušaj za tri poena bio neuspješan.

No, u dodatnih pet minuta Naglićevi puleni su zabili 15 i pritom primili samo 5 koševa, osiguravši treću uzastopnu pobjedu u Ligi za ostanak. U redovima Riječana najbolji su po običaju bili Šimović (25) i Češković (22), dok je Alkare predvodio Rogić s 21 košem.

Prvi su do osjetnije prednosti stigli gosti nakon što je u petoj minuti Bubalo položio za 9:15. U 15. već je + 15 nakon što je Rogić pogodio za 15:30. Riječani su u nastavku prvoga poluvremena malo "stisli" i na odmor otišli s - 8 (37:45).  Nastavak bolje otvaraju Riječani i nakon serije 14:2 u 25. bježe na plus 4 (51:47). Gosti se ubrzo vraćaju i utakmicu odvode u produžetke u kojima su ipak više snage imali Naglićevi momci.