Utorak, 07. svibnja 2013. 20:32 Napisao  Luka Variola

Utakmica 12. kola: Kvarner 2010 - Zadar 70:72 (17:20, 21:18, 10:19, 22:15)

A-1 LIGA ZA PRVAKA - 12. kolo

KVARNER 2010 - ZADAR 70:72

Dvorana Dinko Lukarić. Kvarner 2010 - Zadar 70:72 (17:20, 21:18, 10:19, 22:15)

Suci: Anzulović (Zagreb), Kardum (Šibenik) i Hadžić (Pula). Gledatelja: 800

KVARNER 2010: Stipčić 6, Veljačić, Kučan, Radić 23 (3-6), Surina 3, Juričić 2, Cinac 13 (5-7), Škifić 10 (2-4), Boban, Krivec 2 (2-2), Širko 11 (2-3), Jelenić

ZADAR: Ivanov 2, Olivari, Travis 14 (2-6), Thorne 11 (1-2), Šango, Kaštropil 4 (0-1), Ramljak 18 (7-8), Brkić 1 (1-2), Krasić 3, Batur, Nurkić, Vrbanc 19 (9-11)

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 (14-22), Zadar (20-30). Trice: Kvarner 2010 (2-14), Zadar (4-17)

Skokovi: Kvarner 2010 30 (10), Zadar 30 (10). Osobne pogreške: Kvarner 2010 25, Zadar 22

Košarkaši Kvarnera 2010 poraženi su tijesno na Kozali od Zadra čime su smanjili svoje izglede za dohvat četvrtog mjesta koje vodi u doigravanje. Riječani su imali priliku za pobjedu, ali je pokušaj Dine Cinca za tricu u posljednjim trenucima susreta ostao na obruču. U redovima Riječana najbolji je bio nekadašnji igrač Zadra Ivica Radić s 23 poena, dok je goste predvodio Riječanin Vrbanc s 19 poena.

Nakon početnog vodstva Zadrana od dva, tri poena stvari je u rezultatski egal vratio Surina tricom iz mrtvog kuta. Lopta se pritom čak odbila od vrška table na opće oduševljenje publike (7:7). Nakon što su se Zadrani nošeni skupinom od dvadesetak svojih navijača krajem prve dionice odvojili na šest poena razlike veći bijeg gostiju spriječio je Širko tricom u posljednjim trenucima prve dionice (17:20).

Zadrani su se opet odvojili u 14. minuti nakon što je Ramljak pogodio + 7 (23:30). Riječani odgovaraju serijom 8:2 i utakmici opet vraćaju rezultatsku neizvjesnost (31:32). Do odlaska na odmor niti jedna se momčad nije uspjela rezultatski odvojiti (38:38).

Nastavak su bolje otvorili gosti i nakon koša Vrbanca u 29. minuti pobjegli na velikih + 8 (46:54). Ubrzo je Ramljak pogodio tricu i semafor je u 31. pokazao neugodnih 48:60 za Zadrane. Domaćin se vratio i slobodnim bacanjem Kriveca u zadnju minutu ušao s -1 (70:71), ali za potpuni preokret nije imao snage ni vremena.