Kvarner 2010 osigurao Ligu za prvaka

Subota, 16. veljače 2013. 21:09 Napisao  Luka Variola

A-1 LIGA - 14. kolo

KVARNER 2010 - ĐURO ĐAKOVIĆ 84:63

Dvorana Dinko Lukarić. Utakmica 14. kola: Kvarner 2010 - Đuro Đaković 84:63 (29:19, 17:21, 19:14, 19:9)

Gledatelja: 600. Suci: Muhvić (Karlovac), Jovović (Velika Gorica) i Vulić (Zadar)

KVARNER 2010: Stipčić 5, Veljačić 5, Radić 19 (7-12), Surina 4 (1-2), Juričić 2, Cinac 12 (4-4), Škifić 19 (2-2), Boban, Krivec 13 (6-8), Širko 5, Jelenić, Smolić

ĐURO ĐAKOVIĆ: Blaić 5 (5-6), Kljaić 2, Puljko 19 (3-4), Batina 11 (2-2), Živković 4, Šarlija 3 (1-2), Kolovrat, Matej Karlović 5 (2-2), Brnas 14 (4-4), Marko Karlović, Havić

Trice: Kvarner 2010 (5-11), Đuro Đaković (8-24). Slobodna bacanja: Kvarner 2010 (15-21), Đuro Đaković (19-22)

Skokovi: Kvarner 2010 30 (6), Đuro Đaković 24 (4). Osobne pogreške: Kvarner 2010 26, Đuro Đaković 24

Košarkaši Kvarnera 2010 uvjerljivo su pobijedili Đuro Đaković na Kozali i 11. slavljem sezone osigurali Ligu za prvaka nakon šest godina pauze. Riječani su u nadmetanjima za prvaka države posljednji puta sudjelovali u sezoni 2006./07. kada je Kvarner vodio Dražen Brajković, a igrao sadašnji Anzulovićev pomoćnik Aleksandar Šćepanović.

Anzulovićeva je momčad novu pobjedu i savršeni učinak na domaćem parketu (7-0) osigurala krajem treće dionice kada je obranom slomila Brođane i pobjegla na + 11. Riječani su tu prednost u posljednjoj dionici podebljali i visokom pobjedom proslavili povratak Lige za prvaka u Rijeku. U riječkim su redovima najbolji bili Radić i Škifić sa po 19 poena, dok je goste predvodio nekadašnji igrač Kvarnera Hrvoje Puljko s također 19 poena.

Nakon točno pet minuta igre Riječani su se prvi puta osjetnije odvojili. Cinac je pod obručem gostiju razgrnuo sve živo i položio za 16:7. Agresivna riječka obrana davala je rezultate u prvoj dionici. Pa je nakon nove osvojene lopte Širko zakucavanjem okončao kontru za prvu dvoznamenkastu prednost i podigao na noge 600-tinjak zaljubljenika u košarku koji su se očito zaželili Kvarnera 2010. Riječani su, naime, posljednju domaću utakmicu odigrali prije gotovo mjesec dana.

Riječani su i u napadu dobro funkcionirali, pa je nakon pet poena u jednom napadu (trica i prekršaj na Cincu) domaća prednost u 7. minuti iznosila (23:8). Brođane je u igri pak držao Hrvoje Puljko. Branič koji je prije dvije godine bio najbolji strijelac Kvarnera u prvoj je dionici postigao čak 14 od 19 poena gostiju. Da nije bilo njega riječka bi prednost nakon prvih deset minuta bila i veća do 10 ratlike (29:19). Kazna za to počela je stizati u drugoj dionici, kada su gosti malo-pomalo počeli smanjivati zaostatak. Gosti su potpuni priključak ulovili minutu prije kraja prvoga poluvremena kada je kapetan gostiju Karlović pospremio tricu za samo -2 (42:40). Kakvu-takvu zalihu uoči odlaska na odmor osigurali su koševi Škifića i Kriveca (46:40).

Anzulovićeva je momčad u većem dijelu treće dionice vodila četiri, pet poena razlike da bi nakon 6:0 serije u 26. minuti pobjegla na 56:47. Sedam minuta prije kraja mladi Veljačić je prvo položio za + 17 (71:54) i potom u obrani blokirao Kljaića, dodatno pogurnucši Riječane prema važnoj pobjedi. Pet minuta prije Slovenac Krivec pogodio je za + 20 (74:54) i tu je pitanje pobjednika definitivno bilo riješeno. Mlada riječka momčad kraj utakmice je dočekala zagrljena pred Armadom, koja je opet pohodila košarkaški dvoboj.