Kvarner 2010 - Jolly (18): Riječani love pobjedu vrijednu mjesta koje vodi u doigravanje

Ponedjeljak, 29. travnja 2013. 21:49 Napisao  Luka Variola

Riječani bi u slučaju pobjede veće od 17 razlike četiri kola prije kraja zasjeli na četvrto mjesto.  Uoči važnog dvoboja najveća pobjeda riječkog sastava je to što je uopće u borbi s ekipom koja ima barem duplo veći godišnji proračun

Košarkaše Kvarnera 2010 u utorak očekuje možda i utakmica sezone. Iako u redovima riječke ekipe ne vole takve etikete, dolazak šibenskog Jollyja na Kozalu (18 sati) definitivno spada u takvu rubriku. Naime, Kvarner 2010 bi u slučaju pobjede veće od 17 poena razlike četiri kola prije kraja zasjeo na četvrto mjesto, na poziciju koja vodi u doigravanje Prvenstva Hrvatske.

Riječka košarka tako visoko nije bila od sezone 2001./02. kada je stari Kvarner na pogon domaćih dečki Baždarića, Mancea, Kusa.... ušao među četiri najbolje momčadi Hrvatske. Veliki uspjeh Rijeku je odveo u prvo izdanje regionalne košarkaške lige koja je tada nosila ime po proizvođaču guma (Goodyear). Ove sezone sam ulazak među četiri neće nažalost biti dovoljan za ulaz u regionalne natjecanje, budući da je Hrvatska zbog loših ovosezonskih predstava ostala na samo tri predstavnika.

Riječani su se ove sezone već tri puta susreli s šibenskim bankarima. Na otvaranju sezone uvjerljivo su slavili na Kozali s čak 26 koševa razlike (77:51). U uzvratu na Baldekinu Šibenčani su odgovorili s 80:73. Treći dvoboj konkurenata za doigravanje odigrao se u 3. kolu Lige za prvaka kada je šibenski sastav slavio rezultatom 87:70. Riječani su u posljednju četvrtinu ušli u egalu (59:59) ali su u zadnjih 10 minuta zaostali dosta visokih 17 poena razlike koje će pokušati nadoknaditi u svojem dvorištu.

Uoči važnog dvoboja najveća pobjeda riječkog sastava je to što su uopće u borbi s ekipom koja ima barem duplo veći godišnji proračun.