A-1 Liga za prvaka: Šibenik pobijedio Kvarner na Baldekinu, sedmi poraz u nizu desetkovanih Riječana

Četvrtak, 01. svibnja 2014. 21:00 Napisao/la  SC

Susret 8. kola: GKK Šibenik - Kvarner 2010 69:58 (21:15, 17:14, 18:18, 13:21)

A-1 Liga za prvaka - 8. kolo

GKK ŠIBENIK - KVARNER 2010 69:58 (21:15, 17:14, 18:18, 13:21)

Dvorana Baldekin. Gledatelja 400.

Suci: Nikola Perlić (Velika Gorica, Damir Basarić i Josip Jurčević (oba Split)

GKK ŠIBENIK: Radovčić, Badžim, Mišić 11 (4-6), Kalpić 3, Bašić 11 (1-4), Blaće 11 (3-4), Vukičević 3, Vujičević, Šamadan 18 (7-10), Španja 2, Andabaka, Petani 10 (2-4)

KVARNER 2010: Veljačić 6 (1-3), Čakarun 9 (4-6), Boban 6, Škifić 5, Šamanić 3, Krivec 11 (2-6), Širko 9 (3-5), Miličević, Mustapić 9 (2-3), Čuić

Slobodna bacanja: GKK Šibenik 13-20, Kvarner 2010 11-18.

Trice: GKK Šibenik 6-20, Kvarner 2010 7-27

Skokovi: GKK Šibenik 41, Kvarner 2010 21.

Osobne pogreške: GKK Šibenik 20, Kvarner 2010 25.

Na legendarnom Baldekinu košarkaši Kvarnera još su jednom ostali 'kratkih rukava'. Nakon što su ih ranije u Ligi za prvaka ondje porazili momci iz Jollyja, sada je isto učinio i kolektiv GKK-a Šibenik. Novopečeni prvoligaš ove se sezone sjajno snalazi, pa se tako u osmom kolu Lige za prvaka osvetio Riječanima za poraz na otvaranju koji su im zadali na Kozali. Pobjeda domaćina niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje, a njihova se prednost povećavala kako je utakmica išla svome kraju. Stekli su je već početkom utakmice, održavali na desetak koševa viška i priveli stvari kraju.

Kvarneru 2010 očito nedostaje Stipčić, načet je i dalje Čuić, a nedovoljno spreman kapetan Škifić. Ipak, šuterski su mogli puno bolje parirati domaćinima. Do poluvremena su zabili tek pet trica iz sedamnaest pokušaja, u nastavku dodali još tek dvije iz novih dvanaest šuteva. Tek je Bojan Krivec upisao dvoznamenkasti broj poena, a Šibenčani su Riječane 'nadskakali' za čak dvadeset obrambenih skokova. Desetkovani Riječani tako su doživjeli sedmi uzastopni poraz, a već ih u nedjelju od 18 sati očekuje domaći dvoboj sa Zagrebom.