Subota, 08. veljače 2014. 22:13 Napisao/la  SC

Utakmica 13. kola: Zabok - Kvarner 2010 79:60 (17:10, 22:11, 25:17, 15:22)

A-1 liga košarkaša - 13. kolo

ZABOK - KVARNER 2010 79:60

Utakmica 13. kola: Zabok - Kvarner 2010 79:60 (17:10, 22:11, 25:17, 15:22).

ZABOK: Lez 11 (4-4), Marić 12 (4-4), Zrnić 2 (2-2), Raić 5 (1-1), Crnjević 1 (1-3), Smolić, Vlaić 15 (3-4), Anzulović 2, Lebo 21 (4-4), Tuđen, Ceranja 10.

KVARNER 2010: Širko 1 (1-2), Veljačić 4 (2-2), Stipčić 13 (2-3), Čakarun, Koljanin, Radić 9 (3-8), Salamun 11, Krivec 4 (2-2), Škifić 10 (4-4), Mustapić 4 (1-2), Krstinić, Šamanić 4 (2-5).

Slobodna bacanja: Zabok (19-22), Kvarner 2010 (17-28).

Trice: Zabok 6-20, Kvarner 2010 7-17.

Košarkaši Kvarnera uvjerljivo su poraženi na gostovanju kod Zaboka u 13. kolu te su prepustili vodeću poziciju i napravili korak unatrag u borbi za vrh. Crne rupe u igri i periodi od nekoliko minuta bez postignuog koša olakšali su domaćinu put prema slavlju.

Riječani su loše otvorili utakmicu, Škifić je u sedmoj minuti pogodio za 10:10, a onda je uslijedilo tri minute mraka u prvoj četvrtini. Domaćin je to iskoristio za seriju 7:0 i prednost 17:10 u prvoj četvrtini. Serija je nastavljena do 20:10 kada je Ivica Radić pogodio dva slobodna bacanja u 12. minuti. Iduće poene za Kvarner postigao je Krivec s linije slobodnih bacanja u 15. minuti što znači da je riječi sastav u osam minuta postigao četiri koša, a seriju bez koša iz igre prekinuo je Krivec polaganjem u 16. minuti.

I dok su gosti brojili koševe na prste jedne ruke, Marić je tricom donio 15 poena prednosti (31:16). Razlika je narasla i na plus 20 (39:19), a Škifić je smanjio na 21:39 prije odlaska na odmor.

U prve četiri minute drugog poluvremena Zabok je pobjegao na 43:21, a onda je Kvarner odgovorio s tri trice i stigao na 12 poena zaostatka (45:33). Ali nakon toga uslijedile su nove četiri minute bez koša gostiju i Zabok je pobjegao na 23 poena prednosti (59:36). Već tada je bilo jasno da za Riječane nema  povratka, Vlaić je košem u prvoj minuti zadnje četvrtine donio 26 poena prednosti (66:40). Sve ostalo bilo je čisto odrađivanje posla za Zabok koji je Kvarner na kraju zaledio na minus 19.