Nogometaši Grobničana obranili naslov pobjednika kupa

Utorak, 23. svibnja 2023. 20:02 Napisao/la  Igor Vranić

Strijelac: 0:1 Rexhepi (20)

Žuti kartoni: Kašiković (35), Grujević (60)

OPATIJA: Prskalo 6, Grujević 5,5, Marshal 5,5, Gavrić 5, Kukoč - (9 Pozderac 5, 46 Glibo 5,5), Furijan 5, Lagumdžija 5,5, Kordić-Gružić 5 (65 Grbac -), B. Bogolin 5 (46 Jugović 5), Kašiković 6 (54 Pejanović 5,5), Junuzović 5,5

GROBNIČAN: Curać 6,5, Ravlija 6, Golić 6,5, Prpić 7, Ušalj 6, Galešić 6, Franković 6 (58 Rupčić 6), Bosančić 7 (87 Valjan -), Jurica 6 (46 Batarelo 6), Rexhepi 7 (72 Mikulica -), Kovačević 6 (46 Pilčić 6)

Nogometaši Grobničana pobijedili su Opatiju na Kantridi i obranili naslov pobjednika kupa osvojen prošle godine nakon pobjede protiv Orijenta.

Osvojili su Grobničani zasluženo vrijedan trofej pri kraju turbulentne sezone, drugu sezonu zaredom pokazali su u kupu da igraju najbolji nogomet u županiji.

U 20. minuti pogriješila je opatijska momčad u pokušaju izlaska, presjekao je Rexpehi kratko Bogolinovo dodavanje, otrgnuo se napadač Grobničana u duelu Gavriću, ušao slijeva u kazneni prostor i mirno postao jedini strijelac - 0:1.

Puno je bolja izgledala grobnička momčad na početku utakmice, brže se zatvarala i posebice otvarala, svaki je ulazak u zadnju trećinu izgledao obećavajuće, oko Prskala se stalno događalo nešto latentno opasno.

Nakon dvadesetak minuta promijenio je Zoran Bogolin raspored, počela je Opatija igrati s trojicom stopera (Marshal, Gavrić, Lagumdžija) što se pokazalo djelotvornije u igri protiv omiljenog rasporeda Predraga Stilinovića, koji najčešće igra sa središnjim rombom i dvojicom napadača.

Uravnotežili su se odnosi utoliko koliko se pred vratarima ništa nije događalo do 39. minute.

Tada je Grobničan opet imao veliku priliku kazniti nepažnju u opatijskoj obrani: oteo je Bosančić loptu na 23 metra od Prskala, odigrao Rexhepiju koji se u kaznenom prostoru zaigrao u otvorenoj poziciji za udarac, svejedno je imao dovoljno vremena odigrati ulijevo, Bosančić je zapeo za loptu, kada je ispred njega stajao Prskalo.

Što se tiče igre u opatijskom napadu, Grujevićev (28) udarac s 23 metra bio je jedini opatijski udarac prema vratima.

U okvir vratiju Opatijci nisu uputili ni jedan udarac, ni jednom u prvom dijelu nisu opasnije ušli u završnicu...

U drugom dijelu igrala se drugačija utakmica, na početku drugoga poluvremena momčad Grobničana nestala je s terena što se tiče posjeda lopte.

Osvježio je Bogolin momčad dvjema zamjenama, postavila se opatijska momčad visoko, podignuli su igrači Opatije intezitet trčanja i posebice duel-igre, prvih dvadesetak minuta Grobničani praktično nisu izašli iz svoje trećine.

U tom razdoblju Opatija je nekoliko puta navijestila napadački potencijal kojemu je nedostajao potez odluke.

U 54. minuti Grujević i Kašiković stvorili su višak na desnoj strani kaznenog prostora, Kašiković je zatvorene pozicije loptu poslao u bližu vratnicu, u nekoliko situacija nakon ubačaja iz prekida kao da se igrala igra na sreću, Lagumdžiju (59) je iznenadila lopta koju je okrznuo Junuzović.

U 63. minuti Grujević je ubacio zdesna, Junuzović je glavom sa sedam metara natjerao Curaća na prvu ozbiljnu intervenciju.

Nakon dvadesetak minuta počeli su Grobničani pretežito preko Bosančića nešto organiziranije prelaziti preko središta igrališta, popustio je opatijski pritisak, ali nisu Grobničani ni približno izgledali opasno u otvaranjima kao u prvom dijelu.

Ipak su imali priliku riješiti utakmicu ranije, pogrešno je Marshal procijenio let lopte nakon ubačaja slijeva u 78. minuti, iskusni Pilčić kao da se zbunio u primanju lopte ispred Prskala.

Zadnjih desetak minuta opet su se svi igrači preselili u kazneni prostor Grobničana, u stihijskim opatijskim pokušajima sačuvali su igrači Grobničana koncentraciju, ni jednom nisu pogriješili pod pritiskom.

U 91. minuti Junuzović je u gužvi uspio glavom skrenuti loptu prema drugoj vratnici, Curać je ispao iz igre, na gol-crti uz vratnicu pojavio se Prpić i sačuvao pobjedu.